فوت و فن/ محققان می‌گویند یک آزمایش با تمرینات منظم صورت باعث شد که زنان پس از ۲۰ هفته سه سال جوانتر شوند. اما آیا این کار برای همه افراد صدق می‌کند؟ اگر ورزش برای اندام، کمر و قلب ما مفید است آیا می‌تواند برای صورت نیز مفید باشد؟ برخی از محققان پزشکی شمال غربی در شیکاگو می‌گویند: بله.
آنها می‌گویند تمرینات و ماساژ منظم صورت می‌تواند عضلات زیر پوست شما را تقویت کند و باعث پرتر شدن گونه‌ها شود. این امر باعث جوان‌تر ماندن ظاهر شما می‌شود.
دکتر “موراد آلام”، متخصص و استاد پوست در دانشکده پزشکی فاینبرگ گفت: اکنون شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد تمرینات صورت ممکن است باعث بهبود ظاهر و کاهش علائم قابل رویت پیری شود. این بدین معنی است که برای پر کردن خطوط خنده یا چین و چروک‌ها احتیاج به ورزش‌هایی مانند دویدن و … نیست بلکه تنها باید کمی یوگای صورت انجام دهید.

سه سال جوان‌تر در طول ۲۰ هفته
تمرین صورت نیز تقریبا همانند تمرین و ورزش عضلات است و همانطور که با ورزش عضلات بدن ما تقویت و بزرگ‌تر می‌شوند با ورزش صورت نیز عضلات صورت سفت و تقویت می‌شوند. سفت شدن این عضلات باعث نگه داشتن کیسه‌های چربی صورت در سر جایشان می‌شوند که مانع از افتادگی و پژمرده شدن صورت ( که در هنگام بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد) می‌شود.
با اینکه تمرین و ماساژ صورت چیز جدیدی نیست، نویسندگان این مطالعه می‌گویند: این اولین نگاه علمی در تمرین صورت است که می‌تواند تاثیر بسزایی در بهبود ظاهر و کاهش علائم پیری داشته باشد.
بر اساس این گزارش مححقان بر روی ۲۷ زن در سنین ۵۰ تا ۶۵ سالگی طی ۵ ماه تحقیق به عمل آوردند. ۱۶ شرکت کننده این آزمایش را به تکمیل رساندند.
در ابتدای مطالعه، هر زن دو جلسه ۹۰ دقیقه‌ای با مربی یوگا تمرینات ویژه‌ای انجام دادند. این تمرینات برای آموزش هر شرکت کننده طراحی شده بود که آنها بتوانند به طور صحیح تمرینات خود را انجام دهند و این تمرینات در بین شرکت کنندگان ثابت و ادامه‌دار باشد. بعد از این دو جلسه آنها به تنهایی در خانه این تمرینات را ادامه دادند.
در ۸ هفته اول شرکت کنندگان هر روز یوگای صورت خود را انجام می‌دادند. برای ۱۲ هفته بعد نیز یک سری تمرینات روتین صورت انجام دادند.
در این مطالعه یک عکس در روز اول، عکس بعدی پس از ۸ هفته و عکس بعد پس از ۲۰ هفته از شرکت کنندگان گرفته شد. سپس دو متخصص پوست که تصاویر را مورد بررسی قرار دادند از مقیاس های استاندارد پیری پوست استفاده کردند و سن هر فرد را در ۱۹ مورد متفاوت ارزیابی کردند. میانگین سن برای شرکت کنندگان به ترتیب توسط متخصصین پوست در ابتدای آزمایش ۵۰٫۸ سال بود. در هفته هشتم، میانگین سن آنها به ۴۹٫۶ کاهش یافته بود. دوازده هفته بعد، یعنی در هفته بیستم، پزشکان میانگین سن گروه را ۴۸٫۱ تخمین زدند که تقریبا سه سال کمتر از شروع مطالعه بود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar