مجله پزشکی دکتر سلام/ بهترین سن برای یادگیری حروف الفبا حدود شش سالگی است. محققین به این نتیجه رسید که کودکان تا قبل از شش سالگی از لحاظ ذهنی و مغزی آمادگی فراگیری و آموزش را ندارند.
محققان می گویند اصرارهای شما به فرزندانتان برای یادگیری سریع تر زبان خارجی کمکی به آن ها نمی کند. کودکان و بزرگسالان در یادگیری جنبه های متفاوتی از زبان تواناترند. بزرگتر ها بیشتر واژه ها و عبارت هایی را یاد می گیرند که در استفا ه روزمره برای مثال هنگام خرید به کارشان می آید، اما بچه ها توانایی بالاتری در یادگیری ویژگی های ظریف زبانی دارند که بزرگتر ها به ان توجه چندانی ندارند.
بررسی ها نشان می دهند، تنها بعد از چند ماه زندگی در یک کشور دیگر، کودکان می توانند مثل بومیان آن کشور صحبت کنند؛ در حالی که بزرگتر ها به محض ادای جملات خارجی بودنشان معلوم شود.
گفتنی است، محققان می گویند اگر در حال آموزش زبان به کودکانتان هستید ، به جای فشار اوردن به او و ثبت نام کردنش در کلاس های فشرده ، اجازه دهید که زمان بگذرد و با وارد شدن به هر مرحله از رشد، در یادگیری جنبه خاصی از زبان توانا شود.
نتایج مطالعات نشان می دهند، والدین نباید به زور به کودکانشان مطلبی را آموزش دهند زیرا این امر باعث می شود کودک نسبت به یادگیری آن مطلب بی علاقه شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar