زیبامون/ مسلما شما در مدت زمان کوتاه، نمی توانید جوش زدن و آکنه صورتتان را به طور قطعی درمان کنید، زیرا معمولا عوامل داخلی در ایجاد آن دخالت دارد، اما می توانید با استفاده از مواد طبیعی موثر، التهاب صورت را کاهش دهید و از فعالیت عوامل آکنه زا و ایجاد کننده جوش جلوگیری کنید.
این ماسک فوق العاده را بیاموزید و در روزهای باقی مانده تا عید نوروز و همچنین در روزهای عید، از آن استفاده کنید تا پوست صاف و زیباتری داشته باشید، بدون جوش و التهاب!
مواد لازم:
یک قاشق غذاخوری چای سبز (چای کیسه ای یا دم شده)
یک قاشق غذا خوری عسل
یک قاشق چای خوری آب لیموی طبیعی
3 قاشق چای خوری شکر (ترجیحا شکر قهوه ای)
مراحل تهیه:
تمام مواد تشکیل دهنده را با یکدیگر مخلوط کنید تا شبیه یک خمیر نرم و روان شود. به مدت 1 تا 2 دقیقه، این خمیر را روی پوست صورتتان ماساژ دهید (با حرکات آهسته و دایره ای). بعد از آن، برای مدت 10 تا 15 دقیقه، اجازه دهید ماسک روی صورتتان بماند و در همان حال، ریلکس کنید.
سپس صورتتان را کمی آب گرم بزنید و با یک دستمال پارچه ای، کمی روی پوست را بکشید تا از پوستتان لایه برداری کند.
تمام مواد موجود در این ماسک، ضدآکنه قوی هستند و در مدت کوتاهی، از جوش زدن پوست و تولید چربی اضافی در آن، جلوگیری می کنند. ضمن اینکه عسل و چای سبز می توانند به طور کامل پوست را از تمام آلودگی ها پاکسازی کنند و آن را تسکین دهند و در نتیجه، التهاب و قرمزی صورت، کاملا از بین برود.
شکر هم از پوستتان لایه برداری می کند و پوستی شاداب و تازه را به جای می گذارد. آب لیمو هم برای درمان فوری جوش مناسب است و سریع آن را خشک می کند.
نکته: این ماسک را یک روز درمیان یا هفته ای 2 مرتبه استفاده کنید تا خیلی زود، جوش هایتان کاهش یابند و پوستتان صاف شود.

قبل از اینکه از ماسک استفاده کنید...
برای اینکه پوستتان به طور کامل پاکسازی شود و منافذ بسته آن باز شوند، بهتر است قبل از استفاده از ماسک، 5 دقیقه پوستتان را بخور دهید. این کار باعث می شود تمام روغن ها و آلودگی های داخل منافذ پوست از بین برود و گرفتگی منافذ باز شوند و کمتر جوش بزنید.