چگونه/ حتما شما هم این جمله معروف را که پا، قلب دوم انسان است، ​شنیده‌اید. برای این ‌که به خوبی متوجه این نکته بشوید فقط کافی است ساعتی را با یک کفش نامناسب بگذرانید تا سختی ایجاد شده شما را به این فکر بیندازد که برای عضوی به این مهمی ‌باید بیشتر وقت بگذارید و دقت به خرج دهید. همیشه انواع متنوعی از کفش‌ها در بازار موجود است که شما را در خرید سردر گم می‌کنند. برای این که به چنین وضعی دچار نشوید در این مطلب نکات مربوط به خرید کفش مناسب را آورده ایم.
1
کفش کودکان
– اگر کودک نوپایی دارید که می‌خواهید برای اولین‌بار برایش کفش تهیه کنید باید نکات مختلفی مانند رنگ، جنس و راحتی آن را مورد توجه قرار دهید.
– برای کودکانی که برای اولین‌بار کفش به پا می‌کنند بهتر است از رنگ‌های شاد و روشن استفاده کنید تا به پوشیدن کفش ترغیب شوند.
– این کودکان معمولا ساعات کمی‌ راه می‌روند، بنابراین استفاده از رنگ‌های روشن که زود کثیف می‌شود مشکل‌ساز نخواهد بود.
– کفش‌های پارچه‌ای که قیمت ارزان‌تری هم دارد می‌تواند گزینه خوبی برای این دسته از کودکان باشد. چرا که پای آنها به سرعت رشد می‌کند و کفش‌ها خیلی زود بلااستفاده می‌شود.
– اگر کودکتان بزرگتر و پرجنب‌ و جوش‌ تر است می‌توانید از کفش‌های چرمی ‌استفاده کنید. این کفش‌ها نرم و انعطاف‌پذیر است و برای تمیزکردنشان هم با مشکل کمتری روبه‌رو خواهید بود.
– دقت داشته باشید برای کودکان از کفش‌های تخت و بدون پاشنه استفاده کنید، چراکه این‌گونه کفش‌ها به پای آنها آسیب وارد نمی‌کند.
2
کفش ورزشی
– تصور رایجی که بین افراد وجود دارد این است که تمام کفش‌های کتانی، کفش ورزشی هستند. در حالی که کفش‌های ورزشی باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند.
– هنگام خرید کفش ورزشی، از فروشنده بخواهید ​کفش ‌های طبی که گودی پا را پر می‌کند و مناسب پیاده‌ روی هستند به شما معرفی کند.
– داخل این کفش‌ها باید نرم و امکان گردش هوا در آنها وجود داشته باشد. از آنجا که هنگام ورزش فشار زیادی به پاشنه پا وارد می‌شود باید این قسمت به کمی‌ لژ انعطاف ‌پذیر مجهز باشد.
3
هنگام خرید کفش حتما جوراب به پا داشته باشید تا سایز مناسبی را انتخاب کنید.
4
برای خرید صندل مدل‌هایی را انتخاب کنید که کف آنها لیز نباشد. همچنین سطح تماس پا با صندل هم نباید طوری باشد که صندل از پا در بیاید.
5
برای آن‌ که مطمئن شوید کفش شما اندازه است پای خود را به جلوی کفش بچسبانید و انگشت خود را در انتهای کفش قرار دهید. فاصله‌ای به اندازه یک بند انگشت مناسب خواهد بود.
6
‌‌ توجه داشته باشید که کفش باید از همان ابتدا در پای شما راحت باشد؛ نه این‌ که منتظر بمانید تا کم‌ کم جا باز کند.
7
کفش‌های پلاستیکی نه برای کودکان و نه برای بزرگسالان چندان مناسب نیست. چراکه پا در این کفش‌ها عرق می‌کند و ممکن است دچار عفونت‌های قارچی شود. اگر از این کفش‌ها استفاده می‌کنید، جوراب را فراموش نکنید.
8
بهترین زمان خرید کفش هنگام غروب است، چراکه در ساعات اولیه روز پاها اندازه کوچکتری دارند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar