پرشین وی/ اگر ندانید چطور لباسهای سفید را بشوئید، داشتن کمدی پر از لباس‌های سفید گاهی می‌تواند دردسرساز باشد. چند ترفند در این زمینه را بخوانید.

برای شستن لباس‌ های سفید بهتر است که آن‌ها را با هم در یک تشت بشویید یا در ماشین لباسشویی بیندازید.

ابتدا به سراغ آستین و یقه بروید
در قدم اول برای شستن پیراهن‌های سفید، باید آستین و یقه آن را به صورت مجزا با برس و صابون تمیز و آبکشی کنید چراکه ممکن است در شست و شو، چرک‌های یقه و آستین به صورت کامل پاک نشود. توجه داشته باشید که بهتر است برای تمیز کردن یقه و آستین لباس‌ ‌های سفید از صابون هم استفاده کنید.

بگذارید لباس‌ها ۲ ساعت خیس بخورند
روش‌های مختلفی برای حفظ سفیدی البسه وجود دارد که می‌توانید برای پاک کردن لکه دستمال‌ها، پارچه‌ها، لباس‌ ‌ها و حتی جوراب‌های سفید از آن استفاده کنید. برای این منظور ظرفی را پر از آب کنید و بگذارید آب روی گاز به جوش آید. سپس آن را خاموش کرده، یک‌چهارم پیمانه مایع ظرفشویی به آب گرم اضافه کنید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه، لباس‌ یا جوراب‌های سفید را در آن بگذارید تا یک یا ۲ ساعت خیس بخورند.

تا حد امکان از سفیدکننده‌ها استفاده نکنید
این نکته را فراموش نکنید که اگر می‌خواهید برای شستن لباس‌ ‌های سفید از سفید کننده استفاده کنید، نوع ملایم آن را که مخصوص تمام پارچه‌هاست، تهیه کنید. همچنین توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از سفید کننده‌های آماده، باعث زرد یا خاکستری شدن لباس‌ های سفید و آسیب رسیدن به بافت پارچه می‌شود.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar