ممتاز نیوز/ یکی از عوامل خوشبختی، مهر ورزیدن و محبت کردن است. محبت چیست؟ چقدر محبت کنیم؟ به چه کسانی محبت کنیم؟ محبت همان ابزار عاطفه ای است که انسان به خاطر علاقه ای که به شخص یا چیزی دارد، از خود بروز می دهد.محبت جز ابراز علاقه نیست، محبت ریشه اش در داخل انسان است که در خارج متجلی می گردد واین تجلی گاهی در گفتار، گاهی در رفتار و اعمال انسانی و گاهی در داخل قلب انسان است.

مانند ایمان، کسی که ایمان به خدا دارد باید این ایمان د رسه بعئ تجلی کند، پیامبر صلی الله علیه وآله فرمود: 1) ایمان اقرار به زبان است، ۲) یک اطمینان قلبی و اعتقاد داخلی است و ۳) عمل کردن با اعضا و جوارح است.

محبت کردن یک عشق داخلی است که انسان آن را به زبان می آورد و در رفتارش به طرف مقابل می فهماند که او را دوست دارد. انسان که موجودی عاطفی است از ابراز لطف و محبت خوشش می آید و این عمل را دوست دارد، اما ما باید حد افراط و تفریط آن را بدانیم. اگر گرفتار افراط و تفریط شدیم، آنجاست که به خطا گام برداشته ایم.همانطور که می دانید زن موجود عاطفی است و نیاز بسیار به عاطفه و محبت دارد.

زن کانون مهر و محبت است و بهترین کلید همسرداری را محبت می داند و شوهران باید بدانند که محبت کردن یکی از آرزوهای زنان است. زن سعادت خود ار در زندگی، در گرو ابراز مهر و محبت همسرش می داند.خلال پذیربود هر بنایی که می بینی مگر بنای محبت که خالی از خلل است.پیامبر صلی الله علیه وآله می فرماید:«هر چه ایمان کامل تر باشد، انسان به همسرش اظهار محبت بیشتری می کند»

- « یکی از اخلاق پیامبران محبت کردن به همسران خود بوده است.»
- «دوست داستن همسر از اخلاق پیامبران است.»
- «زشت ترین زورگویی ها ، زورگفتن به همدم و همسر است.»همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar