بیتوته/ اگر در آپارتمان کوچکی زندگی می کنید و فضای کافی برای نگهداری وسایل خود ندارید، کشف کردن فضاهای مخفی در منزل بهترین راه حل برای قرار گرفتن لوازم شما به شمار می روند. در این مقاله قصد داریم شما را با فضاهای مخفی منزلتان که می توانید از آن ها استفاده بهینه را بکنید آشنا می کنیم.
مکان های مخفی در خانه

این فضاهای مخفی و کاربردی می تواند داخل مبلمان، میز و یا حتی زیر پله طراحی شوند. بدین ترتیب با ترفند های ساده می توانید در فضا صرفه جویی کنید. با ایجاد این فضاهای مخفی در منزل خود دیگر مجبور نیستید لوازم را به صورت فشرده در گنجه یا کمد خود قرار دهید. در این مطلب شما را با تعدادی از این فضاهای مخفی و کاربردی که می تواند بسیاری از وسایل را در منزل مخفی و پنهان کند آشنا می کنیم. با همراه باشید تا با این ایده ها مکان های مخفی مورد استفاده منزل خود را کشف و از آن ها استفاده بهینه کنید.


شما می توانید پشت پرده اتاق قفسه های کوچکی درست کنید و از آن فضای مخفی برای نگهداری کفش های خود استفاده کنید.

اگر علاقمند به خواندن مجلات و روزنامه ها دارید ولی برای نگهداری آن ها دچار مشکل شده اید نگران نباشید. شما می توانید یک دیواره از کمد یا کابینت منزل خود را به صورتی که در شکل مشاهده می نمایید، برای نگهداری مجلات و روزنامه های خود اختصاص دهید.

شما می توانید در پشت در کمد خود با ایجاد قفسه هایی کوچک، فضایی مناسب برای نگهداری جواهرات خود ایجاد کنید. بدین ترتیب جواهرات شما همیشه مرتب و درجای مخفی نگهداری می شوند.


می توانید برخی لوازم پرکاربرد آشپزخانه همچون کفگیر و همزن و ... که مایل نیستید روی کابینت قرار دهید را با تعبیه ی کشویی خاص در فضای مخفی جاسازی کنید تا مانع شلوغ دیده شدن آشپزخانه شود

دیگران نگران محل قرار گیری کرم ها و لوازم آرایشی و بهداشتی خود نباشید. شما می توانید این گونه وسایل را پشت آینه ی خود مخفی کنید. یک یا دو کشو ریلی پشت آینه ترفند بسیار خوبی برای محل نگهداری لوازم آرایشی شما می باشد.

با ایجاد یک طاقچه و درون آن یک کشو مخفی می توانید برخی وسایل خود را درون کشو مخفی کنید و از طاقچه نیز برای ظروف دکوری و ... استفاده نمایید.
شاید باور کردنی نباشد. اما شما می توانید از فضای زیر تخت خود به عنوان کمد لباس استفاده کنید. فضایی بسیار وسیع که می توانید تعداد زیادی از وسایل و لباس های خود را همچون کمد لباسی بزرگ در آن جای دهید.

شما می توانید برای خلوت و مرتب دیده شدن ظرفشویی، با ایجاد قفسه هایی در کابینت، فضایی برای اسکاچ و سیم ظرفشویی تعبیه کنید.
فضای پشت ای سی دی خود را به کمدی تبدیل کنید و درون آن وسایل سرگرمی خود همچون کتاب ها و مجلات و حتی شکلات ها و ... را درون آن جای دهید.

زیر صفحه ی میز یکی دیگر از فضاهای مخفی به شمار می رود که شما می توانید برخی وسایل خرده ریز را درون آن جای دهید. صفحه ی میز به راحتی برداشته می شود و وسایل داخل ان قابل دسترس هستند.

سعی کنید از تمامی فضاهای خالی منزل خود حداکثر استفاده را بکنید. با کمی خلاقیت و نوآوری می توانید در فضای خالی بین کابینت ها و یا یخچال قفسه های جالبی برای نگهداری مواد غذایی تعبیه کنید.

فضای مخفی زیر پله ها ایده بسیار مناسب و جالبی برای نگهداری لوازم و وسایلی همچون کفش ها و ... می باشد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar