زیبامون/ اول از همه بگیم که خانومها با هر سنی که باشن همیشه زیبا هستن و آرایش صورت فقط برای تنوع و بهتر کردن زیباییشون هست. اکثر خانومهای مسن و میانسال متاسفانه علاقه ی چندانی به آرایش کردن ندارن، چون درست بلد نیستن که زیباییشونو بیشتر کنن و شایدم می ترسن که صورتشون خیلی بولد و افراطی به نظر برسه که ما مخالفیم! برای آرایش صورت توی هر سنی یه سری نکات و بایدها و نبایدها وجود داره که به زیبایی بیشتر کمک می کنه، برای همینم توی این مقاله قصد داریم چندتا نکته ی طلایی برای آرایش صورت خانوم های میانسال و بعد آموزش آرایش تصویری حرفه ای برای انواع رده سنی مسن با هر مدل پوست رو بهتون نشون بدیم.
هرچی سن بالاتر میره نیاز پوست به این سه تا فاکتور بیشتر میشه، چون آرایش کردن و داشتن یه آرایش عالی رابطه مستقیمی داره با اینکه پوست چقدر خوب و تمیز باشه. پوستتون رو صبح و شب تمیز و بعدش حتما مرطوبش کنین. از یک کلینزر ملایم 2 الی 3 بار توی هفته استفاده کنین، سبزیجات تازه مصرف کنین و آب زیاد بنوشین، یادتون نره بدون کرم ضدآفتاب بیرون نرین.

استفاده از رژگونه و رژ لب با رنگ مناسب
صورت های مسن معمولا رنگ پریده یا بدون رنگ هستن، بهترین راه برای جوان کردن سریع و شاداب کردن استفاده از یک رژگونه با تناژ صورتی و رژ لب ترجیحا همرنگ اون هستش، البته حواستون باشه که بر اساس رنگ زمینه پوستتون رژگونه رو انتخاب کنین.

استفاده از پرایمر صورت
پوستای پیر خیلی جذب بالا و تشنه تری نسبت به پوست های جوون دارن، برای همین میکاپ بعد از چند ساعت از روی پوست پاک میشه و رژ لب توی خطای لب فرو میره، برای جلوگیری از این اتفاق حتما از پرایمر استفاده کنین که هم صورت رو صاف تر نشون میده هم آرایش کردن روش راحتتره.

لوازم آرایش ضروری
پرایمر صورت یه وسیله ی به شدت ضروریه، کرم پودر هم باید داشته باشین، رژگونه پودری، رژ لب و ریمل ضد آب هم از ضروریات هستن.