باشگاه خبرنگاران/ کودکانی که تحت تاثیر اختلافات خانوداگی مورد توبیخ، آزار و اذیت قرار می گیرند در بزرگسالی نسبت به همسالان خود بیشتر آسیب پذیر می‌شوند.
جعفر بای، آسیب شناس اجتماعی، با بیان اینکه متاسفانه در برخی از جوامع کودکان قربانی اختلافات خانوادگی می شوند، اظهار داشت: کودکان به این علت که توانایی کمتری برای دفاع از خود دارند بیشتر مورد تهاجم قرار می‌گیرند و درگیر اختلافات خانوداگی می‌شوند.
وی خاطر نشان کرد : در مشاجره میان والدین و اختلافات اقوام و خویشاوندان نباید کودکان را هدف قرار داد و از آن‌ها به عنوان طعمه استفاده کرد، چرا که اختلافات موجب تخریب شخصیت کودکان می‌شود، در نتیجه چنین کودکانی توانایی درک پیرامون محیط خود را نخواهند داشت و در بزرگسالی در معرض انواع بیماری های روحی و روانی قرار می‌گیرند.
این آسیب شناس اجتماعی تصریح کرد: کودکانی که تحت تاثیر اختلافات خانوداگی مورد توبیخ، آزار و اذیت قرار می گیرند در بزرگسالی نسبت به همسالان خود بیشتر آسیب پذیر می شوند و تحت تاثیر همان حادثه قرار می گیرند.
بای در پایان گفت: متاسفانه زنان و کودکان به دلیل نداشتن توانایی‌های لازم برای دفاع از خود بیشتر در معرض خشونت هستند. در برخی از اختلافات خانوادگی علاوه بر آزار و اذیت کودکان، با بدگویی هر یک از والدین، ذهنیت کودکان دچار تعارض و دوگانگی می‌شود و کودکان در بزرگسالی با نگرش منفی نسبت به یکی از والدین رفتار خواهند کرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar