نمناک/ جلوگیری از بو گرفتن لباس ها و تمیزی مطلوب لباس ها یکی از دغدغه های خانم های خانه دار به شمار می رود. اما چند روش بسیار ساده برای شما داریم که امیدوار هستیم نتیجه مطلوب را از آنها بگیرید.
ابتدا علت و نوع لکه را که از چه موادی است پیدا کنید ؛ نوع پارچه را به خصوص از لحاظ قابل شستشو بودن تعیین کنید ؛ در جنس و رنگ پارچه و همچنین نوع ماده ای که برای رنگ کردن آن به کار رفته است دقت کنید.
برای لکه ای که روی لباس یا فرشتان ایجاد شده است، محل لکه را مرطوب کرده و با انگشت مقداری خمیر اصلاح روی آن بمالید. محل لکه را با آب سرد شسته یا با پارچه ای که در آب سرد خیس کرده اید تمیز کنید. همیشه از پارچه ی سفید یا دستمال کاغذی استفاده کنید تا رنگ پارچه به لباستان منتقل نشود.
زمانی که لکه ای ایجاد شد، خصوصاً لکه های چرب، تکه ای نان بردارید. روی لکه را با نان بکشید، نان مانند اسفنجی خواهد بود که لکه را جذب کرده و مانع بزرگ تر شدن یا عمیق تر شدن آن می شود.
زمانی که یک لکه ی چرب ایجاد شد روی آن را با یک تکه گچ سفید بکشید. سعی کنید گچ عمیقاً روی لکه کشیده شده و روغن را جذب کند. 5 دقیقه صبر کنید و سپس روی آن را برس بکشید و تمیز کنید. تا زمانی که لکه از بین رفته یا حداقل کمرنگ شود این کار را ادامه دهید.
اگر تصادفاً تی شرتتان با لکه بر بی رنگ شده است شاید بتوانید محل لکه را با یک ماژیک اصلاح کنید. برای این کار ماژیک سیاه اغلب بهتر است اما می توانید رنگ های دیگر را برای پارچه های متفاوت امتحان کنید.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar