تبیان/ بهم می‌گه: «گاهی خیلی احساس تنهایی می‌کنم؛ دروغ چرا؟
همیشه! انگار تو هفت آسمونِ خدا، یه ستاره هم ندارم. بعضی‌وقتا فکر می‌کنم من مال یه سیاره دیگه هستم و مامان و بابا مال یه سیاره دیگه، بس که زبون همدیگه رو نمی‌فهمیم. به همین دلیل برای رسوندن منظورمون به هم، باید کلی وقت بذاریم و تهش هم معمولا به دلخوری می‌کشه. بیشتر مشکلات ما هم سر یک کلمه پنج حرفیه؛ یک کلمه ساده که ما هنوز نتونستیم به یک تعریف مشترک ازش برسیم: آ ز ا د ی! من فکر می‌کنم اونقدر بزرگ شدم که بتونم درباره زندگی خودم، این که کجا برم یا نرم؟ چی بپوشم؟ با کی دوست باشم؟ کِی درس بخونم؟ و... تصمیم بگیرم اما از نظر اونا من صلاحیت تصمیم‌گیری درباره هیچ کدومِ اینا رو که اتفاقا خیلی هم برام مهمه، ندارم.»
بهش می‌گم: «تا حالا به این فکر کردی که اگه قرار باشه پنج آیتم ارزشمند که به زندگیت معنا می‌ده رو انتخاب کنی، چیا هستن؟ اصلا فکر کن می‌خوای به یه جزیره خیلی دور بری و برای همیشه اونجا بمونی، چی رو با خودت می‌بری؟» و برای این که کمکش کنم، مجموعه «کارت ارزش‌ها» رو جلوش می‌ذارم.
درنهایت اینا رو انتخاب می‌کنه: 1- خانواده‌شاد 2-سلامتی 3-آرامش درون 4-موفقیت 5-دوست داشته شدن.
یه لبخند می‌شینه روی لبم. می‌پرسه: چی شد؟ چرا می‌خندی؟ می‌گم: «دارم به اولین و مهم‌ترین انتخابت فکر می‌کنم: «خانواده‌شاد». ارزشمندترین نکته‌ای که به زندگیت معنا می‌ده. یادت باشه دریای زندگی همیشه صاف و آروم نیست، وقتی توفانی می‌شه و ساحل رو گم می‌کنی، ارزش‌ها مثل فانوس دریایی می‌مونن و راه رو بهت نشون می‌دن.
خانواده برای تو خیلی مهمه، پس باید بتونی رابطه خوبی باهاش برقرار کنی تا از زندگیت راضی باشی و لذت ببری. معنی رابطه خوب هم لزوما یک رابطه بدون تعارض نیست. بلکه رابطه‌ای هست که اعضایش درباره تعارضات گفت و گو می‌کنند. پشت تمام سختگیری‌های والدین، یه‌جور نگرانی به خاطر محبت و احساس مسئولیتی هست که نسبت به تو دارن. تو می‌تونی هر انتخابی که می‌خوای داشته باشی، به شرطی که بتونی مامان و بابا رو قانع کنی و در اون‌ها احساس امنیت به وجود بیاری که اتفاقی برات نمی‌افته!»همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar