سیمرغ/ اگر شما هم هفته‎ای یک تا دو بار از ماسک‌های مخصوص نوع پوستتان استفاده می‎کنید، برای این که بدانید چطور یک ماسک تاثیر بهتری روی پوست خواهد گذاشت ادامه مطلب را مطالعه کنید.ماسک‌ها زمانی تاثیر خوب خود را روی پوست نشان خواهند داد که همزمان با استفاده موضعی آن ها روی صورت یا حتی دست، مواد قابل خوردن آن‎ها هم مصرف شود، به این معنا که شما با هر بار استفاده از انواع ماسک های میوه ای همان میوه را همزمان که ماسک آن روی صورتتان است، میل کنید.اگر از ماسک عسل، شیر یا حتی نشاسته استفاده می‌کنید، حتما دو تا سه قاشق غذاخوری عسل یا نشاسته یا یک لیوان شیر همزمان بخورید . قطعا تاثیرگذاری بهتر ماسک‏ها را با این روش خواهید دید چراکه این روش بهترین روش استفاده از ماسک‌ها در طب چینی محسوب می‎شود.
سه ماسک مخصوص جوان‎سازی و شاداب کردن انواع پوست‌ :
1- ماسک شیر: دو قاشق غذاخوری شیر به همراه یک قاشق مربا خوری سر پر آرد برنج را با هم مخلوط کنید؛ شب روی پوست تمیز که با صابون شیر شسته اید بگذارید و همزمان یک لیوان شیر هم میل کنید. پس از جذب کامل ماسک و خشک شدن آن روی پوست، صورتتان را با آب سرد و خنک بشویید.
2-ماسک عسل: یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق مربا خوری آب ولرم مخلوط کنید و روی پوست شسته شده با صابون شیر و عسل بخوابانید، همزمان دو قاشق غذاخوری عسل نیز میل کنید. 15 دقیقه بعد اول با آب ولرم و سپس با آب سرد و خنک بشویید.
3-ماسک نشاسته: یک قاشق مربا خوری نشاسته را با دو قاشق مربا خوری شیر مخلوط کنید و روی پوست شسته شده با صابون شیر بگذارید و همزمان یک لیوان شیر که در آن یک قاشق غذا خوری نشاسته حل کرده اید بنوشید. توجه داشته باشید که ابتدا نشاسته را در کمی آب سرد حل کنید و بعد در لیوان شیر بریزید و مخلوط کنید تا مایع یکدستی شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar