اطلاعات/ آلرژی رایج‌ترین مشکلی است که ممکن است لوازم آرایشی برایتان ایجاد کنند. کرم‌های آرایشی غیر استاندارد یا حتی استاندارد اما نامناسب برای پوست شما، می‌توانند باعث ضایعات پوستی به صورت قرمزی، پوسته پوسته شدن، خشکی و خارش و التهاب، تاول و سوزش شوند.
این واکنش‌های آلرژیک از شایع‌ترین مشکلاتی هستند که لوازم آرایشی برای پوست ایجاد می‌کنند و به همین دلیل اغلب توصیه می‌شود که اولا لوازم آرایشی خود را پی در پی عوض نکنید و ثانیا در صورت استفاده از یک ماده آرایشی جدید، حتما ابتدا آن را روی سطح داخلی پوست آرنج تست کنید و در صورتی که تا ۳۰ دقیقه بعد علایم حساسیت را نشان ندادید، برای بخش‌های دیگر پوستتان استفاده کنید‎.‎‏
هرقدر مواد تشکیل‌دهنده لوازم آرایشی غلیظ‌تر باشد اثرات مخرب‌تری ایجاد می‌شود. مثلا کرم پودرهای خمیری، کرم‌های گریم و کرم‌های پوشاننده قوی می‌توانند باعث خستگی پوست، جوش‌های عفونی، تعمیق منافذ، نرسیدن اکسیژن کافی به پوست و خشکی بیش از حد و پیری زودرس شوند‎.
بعد از کرم‌های پوستی، مواد آرایشی مربوط به چشم بیشترین احتمال آلرژی زایی را دارند. سرمه یکی از این ابزارهای آرایشی است که مقدار قابل توجهی سرب دارد و می‌تواند باعث حساسیت یا عفونت شود. ریمل با تماس نزدیکی که با چشم دارد، ممکن است بسیار آلرژی زا بوده و به محض استفاده باعث خارش، سوزش، سرخی چشم، آبریزش شود و چشمان شما را ملتهب و پرخون
کند.
سایه و مداد چشم هم چنین وضعیتی دارند. علاوه بر این که به دلیل حساسیت بالای چشم ممکن است این مواد آرایشی باعث انتقال باکتری‌ها به قرنیه یا لبه داخلی پلک شوند و با ریزش مژه، خراش و عفونت قرنیه و… شما را به دردسر بیندازند.‏همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar