ایده شات/ قوانین عروسی قاعده هایی هستند که اهمیت دادن به آن ها برای عروسی لازم است. در این نوشته قوانینی را که عروس وداماد باید رعایت کنند و قوانینی را که مهمان ها باید رعایت کنند به طور جداگانه شرح داده ایم.

قوانین عروسی : برای عروس و داماد
برای دعوت مهمان ها هرگز دعوت کسی را تا چند روز نزدیک جشن عروسی به تعویق نیندازید. در تمام دنیا دیر دعوت کردن دلیل بر احترام نگذاشتن به مهمان است.
در بعضی از کشور ها خدمات وبسایتی به عروس و داماد ارائه می شود که هدیه های مطلوب خود را بتوانند اعلام کنند. اما قانون این است که آدرس وبسایت در کارت عروسی قید نشود.
مهمان ها را از طریق پیام رسان ها و رسانه های اجتماعی دعوت نکنید.
در صورت دعوت کردن از دوستان، آوردن همراه را در کارت قید کنید تا با احساس راحت تری به جشن شما بیایند.
قبل از عروسی تمام خدمه ای که قرار است در روز جشن برای شما تلاش کنند را ببینید و با هدیه ای آن ها را به کار بهتر ترغیب کنید. زیرا برگزاری آبرومندانه مراسم مرهون خدمات سخت کوشانه است.
در برخی از کشور ها عروس و داماد در ازای دریافت هدیه از طرف هر کسی به او یک کارت تشکر می دهند.

قوانین عروسی : برای مهمان ها
در قبول دعوت عروس و داماد جواب درست بدهید. اگر احتمال می دهید نتوانید در عروسی شرکت کنید نباید قول شرکت در عروسی بدهید. این کار می تواند در آینده باعث کدورت شود.
اگر در کارت عروسی قید شده است که فرزند خود را همراهتان نبرید، پس نبایداین کار را بکنید! یا اگر بدون همراه دعوت شده اید، نمی توانید اصرار داشته باشید که اجازه ی بردن همراه را به شما بدهند.
اگر نام همراه شما روی کارت قید شده و آن شخص نمی تواند همراه شما بیاید، شخص دیگری را به عنوان جایگزین همراه نبرید مگر این که برای حضور او از عروس و داماد اجازه گرفته باشید.
سعی کنید به موقع در مراسم عروسی حاضر شوید. این کار حسن و نیت و احترام را نشان می دهد.
در صورتی که اجازه عکاسی شخصی با تلفن های همراه و … داده نشده است از مراسم و عروس و داماد عکس نگیرید.
لباس سفید نپوشید. مگر اینکه به عنوان ساقدوش چنین درخواستی از شما بشود که البته معمولاً لباس ساقدوش ها به رنگ دیگری است. با نپوشیدن لباس سفید، کرم و عاجی اجازه بدهید عروس در مراسم خود بدرخشد.
در مراسم عروسی پر خوری نکنید. مخصوصاً اگر پذیرایی به صورت سلف سرویس انجام می شود واقعاً به اندازه ای که میل دارید از غذا ها بردارید و تلاش کنید پذیرایی آبرومند انجام شود.
رعایت قوانین عروسی به بهتر برگزار شدن مراسم کمک می کند.