فردا/ شاید برایتان پیش آمده باشد که دوستتان را با لباس جدیدش دیده‌ باشید که رنگ آن بسیار قشنگ و شیک است. بعد در خیابان‌ها و پاساژها راه افتاده‌اید تا شما هم چیزی مشابه آن بیابید و وقتی با خوشحالی تمام، رنگ مورد نظرتان را پیدا کرده و لباس را خریده‌اید، با ایستادن جلوی آینه کلی توی ذوقتان خورده و انگار یک پارچ آب یخ روی سرتان ریخته‌اند و از اینکه لباس به شما نمی‌آید، وا رفته‌اید. این اشتباه فقط زمانی پیش می‌آید که از رنگ پوستتان اطلاع نداشته باشید و از خرید دیگران پیروی کنید. پس مرغ مقلد را در وجودتان بکشید و این مطلب را تا انتها بخوانید.

چه رنگی به شما می آید؟
پوست سفید یخی: کسانی که موهای بلند و روشن دارند و رنگ چشمانشان سبز، آبی، طوسی و یا قهوه‌ای روشن است، در این گروه قرار می‌گیرند. بهتر است این افراد لباس‌هایی بپوشند که رنگشان، قرمز ، آبی تیره و سبز پررنگ باشد. خرید لباس‌های سفید، صورتی، هلویی و همچنین رنگ‌های ملایم و بی‌حال به آنها توصیه نمی‌شود. در واقع هر چقدر رنگی که انتخاب می‌کنید با پوستتان در تضاد بیشتری باشد، جذاب‌تر است.

پوست سفید: در صورتی که موها و چشم‌های شما قهوه‌ای یا مشکی، اما رنگ پوستتان روشن است، در این گروه قرار می‌گیرید. مناسبترین رنگ‌ها برای لباس شما صورتی، آبی، و قرمز است و باید خرید لباس‌هایی که ته رنگ زرد یا قهوه‌ای دارند را فراموش کنید. به طور کلی در افرادی که پوست روشن دارند، بین پوست، مو و رنگ چشم‌ها اغلب تضاد شدیدی دیده می‌شود، اما در پوست های کدر و خاموش این تضاد خیلی کم است.

پوست زیتونی: اگر پوست شما زیتونی یا قهوه‌ای مایل به زرد است و همچنین چشم‌ها و موهایی تیره دارید، بدون شک در این دسته قرار می‌گیرید. در این صورت برای خرید لباس انتخاب‌های وسیعی دارید و می‌توانید از بیشتر رنگ‌ها استفاده کنید، اما پوشیدن رنگ‌های گرم و پر حرارت چهره شما را بازتر میکند. در ضمن یادتان باشد، رنگ سفید برای شما خیلی مناسب است و رنگ‌هایی نزدیک به رنگ پوستتان مانند زیتونی و قهوه‌ای به شما نمی‌آید.

پوست گندمی: تقریبا هم رنگ پوست زیتونی اما کمی تیره‌تر است. اگر فکر می‌کنید در این گروه قرار دارید، مناسب‌ترین رنگ‌ها برای شما رنگ بنفش، نارنجی و سایر رنگ‌های تند است. بهتر است تا آنجا که می‌توانید لباس‌های تیره و سیاه نپوشید، چون چهره شما را خسته نشان می‌دهند و از جذابیت پوست شما می‌کاهند.

پوست تیره: اگر رنگ پوست شما تیره و موهایتان قهوه‌ای و یا مشکی است، به گروه پوست‌های تیره تعلق دارید و باید لباس‌هایی بپوشید که رنگشان صورتی، سفید، خاکی، آبی روشنیا طوسی روشن است. اصلا سراغ خرید رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای تیره، سبز یشمی نروید.

سفید برای سفیدها: رنگ سفید را تقریبا همه افراد می‌پسندند و دلشان می‌خواهد برای تنوع هم که شده، گاهی سفید بپوشند اما برای افرادی که رنگ پوست سفید دارند چند توصیه داریم:
۱. کت سفید را با کت یقه دار رنگی بپوشید.
۲. اگر به دنبال بلوز سفید هستید، بهتر است یقه آن رنگی باشد.
۳. اگر بلوز سفید با یقه رنگی پیدا نکردید، خودتان می‌توانید نوار با حاشیه رنگی بخرید و اطراف یقه و آستین‌های بلوزتان بدوزید.
۴. هنگامی که لباس سفید می‌پوشید، سعی کنید در آرایش صورتتان از رژگونه و رژلب تیره استفاده کنید.

نکاتی برای خرید بهتر لباس
۱. هر وقت خواستید برای اولین بار لباسی را امتحان کنید، زمینه پشت سرتان باید سفید باشد، چون لباس‌ها در زمینه رنگی بازتاب متفاوتی دارند و ممکن است در خرید رنگ دلخواهتان اشتباه کنید.
۲. اگر در انتخابتان دچار تردید هستید، همیشه شخص مطمئنی را با خود به همراه ببرید که صادقانه نظر می‌دهد.
۳. هرگز لباسی را نخرید که هم رنگ پوستتان است. اصل ایجاد تضاد بین پوست و لباس را از یاد نبرید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید