چاره‌ چی / اخیراً خیلی خسته می شوید؟ احساس می کنید که فعالیت های شما تحت تأثیر خستگیتان قرار گرفته است و فقط می خواهید دراز بکشید و بخوابید؟ چیز عجیبی نیست و بسیاری از زنان باردار اینگونه احساس می کنند. سطح انرژی شما در حین حمل یک کودک می تواند افت کند، به خصوص اگر موارد انرژی گیر دیگری مانند کار منزل و بیرون، رسیدگی به بچه های دیگر، محرومیت از خواب، بیماری ها و عدم توانایی نوشیدن قهوه به اندازه عادت همیشگی نیز مزید بر علت شوند.

گاهی اوقات با داشتن همت برای انجام کاری که از آن لذت می برید، می توانید به این احساس غلبه کنید. شما مطمئناً مجبور نیستید یک ماراتن را اجرا کنید (هرچند آن را هم اگر بخواهید می توانید!)، اما فعالیت های زیادی وجود دارد که می توانید در آن مشارکت کنید.

حاملگی به این معنا نیست که شما باید فعالیت های خود را محدود یا تعطیل کنید. شما می توانید و باید کارهایی را که قبل از بارداری از آنها لذت می بردید کماکان انجام دهید. با این حال، بارداری می تواند باعث خستگی شما شود، به خصوص به این دلیل که شکم بزرگ و بزرگتر می شود! احتمالاً، خیلی خوب نیز نمی خوابید، که قطعاً خوب نیست، اما شما مجبور نیستید در تمام طول روز دراز بکشید، چیزهایی هست که می توانید در طول بارداری از آنها لذت ببرید که شما را حتی خسته تر از آنچه قبل از بارداری پس از انجامشان حس می کردید نیز نخواهد کرد!

۱- ترتیب دادن یا رفتن به مهمانی

مردم عاشق جشن گرفتن به مناسبت بچه هستند، یک حمام نوزاد، یک جشن ساده و یا هر چیزی از این دست که شما را شاد می کند. البته بهتر است فرد دیگری برایتان مهمانی بگیرد تا شما مجبور نباشید که بعد از مهمانی نظافت کنید.

در این مهمانیها بیش از هر چیزی باید نوشیدنی البته بدون الکل سرو شود، آب هندوانه، آب انگور و انواع نوشیدنیهای غیر گازدار. می توانید یک تم را نیز برای مهمانی تان لحاظ کنید. سپس دکوراسیون و مقداری غذا، بعد هم نشستن و لذت بردن از مهمانی، چیزی که ضرورت شما در زمان تجربه فوق العاده دل انگیز بارداری است.

۲- یک سفر کوتاه برای رفع خستگیبسیاری از زوج ها دوست دارند قبل از تولد کودک به سفر بروند. سفر ممکن است به نظر شما کاملاً خسته کننده باشد، اما لزوماً اینگونه نیست. این که آیا شما با هواپیما می روید یا رانندگی می کنید، بسته به انتخاب شما و موردی است که به شما آرامش می بخشد. کسانی که در اطراف شما هستند کمک می کنند تا این سفر را به یک مورد و خاطره خاص تبدیل کنید، زیرا شما باردار هستید و می توانید به آنها بگوئید که چه چیزی می خواهید و به چه نیاز دارید!

اگر فرزندان دیگری دارید، سفر برای آنها نیز سرگرم کننده است. بیرون بردن آنها از خانه و سرگرم کردنشان می تواند به شما کمک کند، زیرا زیاد مزاحمتان نخواهند شد و می توانید به آنها بگویید که نزد پدر یا مادربزرگشان بروند!

۳- دیدن فیلم

اگر نیاز به کسب آرامش در شب دارید، دیدن برخی از فیلم های مورد علاقه به همراه خانواده و دوستان به همراه مقداری از تنقلات سرگرم کننده یک تفریح ساده و خوب است. اگر بخواهید می توانید فیلمهای مرتبط با بارداری را نیز دریافت کنید.
برای یک شب طوفانی یا زمستانی و یا شبی که حس ترک خانه را ندارید، این یک ایده عالی است. فقط تعامل و هوشیاریتان در محیط را حفظ کرده و خیلی غرق در صحنه ها نشوید!

۴- گشت و گذار

در حالی که شما ممکن است احساس کنید که قدم زدن در اطراف خانه برایتان خسته کننده است، اما پیاده روی چیزی است که شما در بارداری به آن نیاز دارید و چندان هم خسته کننده نیست. اگر کودک در موقعیتی قرار دارد که شما را ناراحت می کند، راه رفتن ممکن است باعث تغییر موقعیت او شده و به شما کمک کند.

اگر راه رفتن تنها را دوست ندارید، به خصوص اگر اواخر بارداری شماست، همسر یا دوست خود را برای پیوستن به شما در این قدم زدن معمولی دعوت کنید و بردن مقداری آب را نیز فراموش نکنید.

۵- رفتن به استخر

شنا در واقع یک فعالیت فوق العاده برای زنان باردار است و دلیل اصلی آن این است که شما احساس بی وزنی می کنید. اگر به دنبال یک فعالیت هستید که شما را خسته نکرده اما به نوعی تحرک ایجاد کرده و در عین حال چیزی کمی متفاوت به نظر برسد، به یک استخر رفته و شنا کنید.
بنابراین اگر به خرید رفتید، بد نیست مایو نیز برای خودتان تهیه کنید.

۶- به پیک نیک بروید

وسایل و ناهار خود را برداشته و به یک پیک نیک بروید، حتی الامکان یک ناهار ساده و بی زحمت. یک زیرانداز راحت را برده و بدون سخت گرفتن از یک روز زیبا برای یک پیک نیک لذت ببرید. کمی شوخ طبعی و مقدار زیادی نوشیدنی نیز با خود ببرید.
مکان های زیادی برای اتراق و پیک نیک وجود دارد. شما می توانید آن را در پارک، حومه شهر و یا حتی حیاط خانه خود برپا کنید. اگر زمستان است، یک پتو را در کف اتاق نشیمن خودتان انداخته، تلویزیون را خاموش کنید و از پیک نیک کوچک درون اتاق خود لذت ببرید.

۷- درست کردن اتاق کودک

اکثر مادران منتظر تولد فرزند، تمایل به ساختن اتاق رویایی فرزندشان دارند. چنین کاری یک تجربه به یاد ماندنی است. این کار یک نوستالژی قوی، یک خاطره شیرین از اولین عکس در اتاق خودش و یادواره پرتره های خانوادگی را برای آینده کودک خواهد داشت.
ساختن اتاق کودک یک راه عالی برای کاهش استرس و یا خستگی از انتظار برای تولد کودک است. استرس باعث خستگی می شود، بنابراین گهگاهی به این اتاق سری بزنید تا برای ورود کودک راحت تر آماده شوید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید