بدونیم/ همیشه از آرایشگر‌ها می‌پرسیم که چگونه از مو‌های مان مراقبت کنیم، اما آیا تا به حال این سوال پیش آمده که آرایشگر‌ها چگونه از مو‌های خود مراقبت می‌کنند؟ آن‌ها برای مراقبت از مو‌های خود و سالم نگه داشتن مو‌ها هرگز این کار‌ها را انجام نمی‌دهند.

شانه زدن را فراموش نمی‌کنند
به گفته آرایشگر‌ها هر روز باید مو‌ها را شانه زد، زیرا در غیر اینصورت مو‌ها به هم دیگر گره خورده و می‌شکنند و تبدیل به موخوره می‌شوند.

ماسک مو را فراموش نمی‌کنند
آن‌ها هیچوقت از روش‌های کراتینه کردن مو استفاده نمی‌کنند، زیرا مو‌ها را می‌سوزاند. اگر زیاد مو‌ها را شستشو می‌دهید بعد از هر بار شامپو از ماسک‌های ترمیم کننده استفاده کنید. هم مو‌ها سالم می‌مانند و هم مثل پنبه وز و خشک نمی‌شوند. به علاوه مو‌ها براق و درخشان می‌شوند.

به مو‌های مرطوب وسایل حرارتی نمی‌زنند
آرایشگر‌ها قبل از این که مو‌ها ۱۰۰ درصد خشک نشوند از وسایل حرارتی استفاده نمی‌کنند. به علاوه هیچوقت از روی بالشی‌های نخی استفاده نمی‌کنند، زیرا روبالشی‌های نخی رطوبت مو را جذب می‌کنند و هنگام خواب اصطکاک ایجاد می‌کنند و رطوبت باعث مجعد شدن و شکنندگی مو‌ها می‌شود. آن‌ها از روبالشی ساتن استفاده می‌کنند، زیرا مو‌ها را نرم نگه می‌دارد و باعث می‌شود مو‌ها زمان بیشتری صاف بماند.

لایه برداری را فراموش نمی‌کنند
آرایشگر‌ها هرگز لایه برداری پوست سر را فراموش نمی‌کنند. لایه برداری پوست سر بخصوص برای کسانی که کمتر مو‌ها را می‌شویند لازم است.

مراقبت از مو‌ها قبل از شانه زدن را فراموش نمی‌کنند
آن‌ها هرگز مو‌های مرطوب را شانه نمی‌زنند و قبل از شانه زدن به مو‌های خیس سرم‌های تقویت کننده و نرم کننده می‌زنند.

آن‌ها به سولفات و سیلیکون تکیه نمی‌کنند
آرایشگر‌ها ترجیح می‌دهند شامپو استفاده نکنند تا این که از شامپو‌های حاوی سولفات و سیلیکون استفاده کنند. این مواد روی مو‌ها و کف سر ته نشین می‌شوند و باعث ریزش و محو شدن رنگ مو‌ها می‌شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید