خراسان/ دختری هستم 32 ساله و ترک زبان. به آقایی فارسی زبان و 34 ساله علاقه مند هستم که یک بار ازدواج کرده و بعد از یک سال زندگی مشترک جدا شده است. حدود 6 ماه بعد از طلاق با هم آشنا شده ایم و 3 سال از این آشنایی می گذرد. در طول 3 سال دو بار برای دیدن من به شهرمان آمده است و هر یک یا دو ماه تماس تلفنی با هم داشته ایم که این تماس بیشتر از جانب ایشان بوده است. رابطه مان کاملا سالم و در چارچوب شرعی بوده و هیچ گونه رفتار یا گفتار ناشایستی بین ما اتفاق نیفتاده است. فردی با موقعیت اجتماعی و شغلی بسیار خوب و دارای تحصیلات عالیه است. از درک بسیار بالایی برخوردار است و همیشه پیگیر اوضاع درسی و حال و احوال جسمی و روحی بنده بوده است، طوری که به تشویق ایشان در این مدت آزمون کارشناسی ارشد دادم و این مقطع را به پایان رساندم. از علاقه شدید وی به خودم اطلاع دارم اما ترس ایشان از ازدواج مجدد و ترس من از بابت قبول نکردن خانواده ام به دلیل اختلاف زبان و فرهنگ و ازدواج نافرجام ایشان، مانع از ابراز علاقه کلامی و برداشتن قدمی در جهت ازدواج از هر دو طرف شده است. با توجه به توضیحات هر چند جزئی من، لطفا مرا راهنمایی کنید.
با سلام، توجه شما را به چند نکته اساسی جلب می کنم.
علایم هشدار دهنده را ببینید
3 عامل هشدار دهنده برای ازدواج عبارتند از: الف) آشنایی پس از مدت کوتاهی از یک فقدان یا شکست رخ داده باشد. ب) شرایط زندگی آقا و خانم متفاوت باشد یعنی به لحاظ مذهبی، تحصیلی، فرهنگی، طبقه اقتصادی، قومیت و ... متفاوت باشند. ج) مدت آشنایی کمتر از شش ماه یا بیش از 3 سال به طول انجامد. تقریبا شما هر 3 نشانه را در رابطه تان دارید؛ بنابراین باید با دقت بسیار بیشتری برای تصمیم گیری نهایی، قدم بردارید.
آشنایی تان بدون هدف است
ابتدا لازم است تعریفی از آشنایی ارائه دهیم. آشنایی فرایند تبادل اطلاعات و احساسات با اطلاع خانواده‌ها بین دو نفر از جنس مقابل به منظور تصمیم گیری برای ازدواج است. این در حالی است که رابطه شما پس از 3 سال به نتیجه موردنظر (ازدواج) ختم نشده است! در بسیاری از مواقع از همان آغاز شروع رابطه مرد به زن می گوید که من قصد ازدواج ندارم (به دلایل و بهانه های مختلف) اما در بیشتر موارد زنان فکر می کنند که می توانند نظر وی را تغییر دهند. اگر رابطه شما نیز از این دست رابطه هاست آگاه باشید که تنها شیوه متمایل کردن یک مرد به ازدواج، نزدیک نشدن به وی و تن ندادن به خواسته های اوست. چگونه می توان باور کرد که با وجود علاقه شدید، پس از گذشت 3 سال از رابطه همچنان ترس از ازدواج باقی است؟ پاسخ بسیار ساده است: اگر نیازهای یک مرد بدون محدود کردن خودش به ازدواج رفع شود، دیگر نیازی به ازدواج نیست.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید