منودلیار/ تصور ما از دنیای مد، فشن شوهایی با حضور مدل های جوان با اندام های باربی گونه است ولی دنیای مد همیشه تغییراتی دارد که همه را شگفت زده می کند.
امروزه دیگر خانم ها دنبال رسیدن به سایز مدل های معروف نیستند و حتی تنها از بخش زنانه فروشگاه ها خرید نمی کنند. شاید فکر کنی هنوز هم سن دغدغه خانم های مدرن است و فکر می کنند که با بالا رفتن سن اشان دیگر باید با خیلی از ترندهای روز خداحافظی کنند ولی این هم تغییر شگفت انگیز خوشایند دیگری در دنیای مد بود که با استقبال زیادی هم روبرو شد.
با این که هنوز هم تمرکز برندها بر روی مدل های جوان است اما در کنار آن ها مدل های بالای ۵۰ سالی را می بینی که جذابیت و زیبایی خاص خود را دارند.
در این مقاله می خواهیم در مورد معروف ترین مدل های بالای ۵۰ سال صحبت کنیم. دوست داری بدانی نظر آن ها در مورد دنیای مد چیست؟ پس با آخرین خبر تا پایان این مقاله همراه باش.

ژوانی جانسون (JoAni Johnson)
ژوانی جانسون (JoAni Johnson) مدل ۶۶ ساله است که در فشن شوی برند Tome در هفته مد نیویورک بهار/تابستان ۲۰۱۸ شرکت کرد و همچنین در سپتامبر (اواخر شهریور تا اوایل مهر) گذشته هم با این برند همکاری کرد.
به گفته ژوانی جانسون در زمان جوانی او قوانین دنیای مد بسیار سفت و سخت بوده و مدل ها حتما باید در رج سنی، قد و وزن مشخص شده ای بودند. در ضمن، تعداد مدل های غیر سفید پوست بسیار اندک بود ولی دنیای امروزی مد خیلی متفاوت شده است: خلاقیت خیره کننده ای در طراحی ها دیده می شود، هر خانمی با هر سایز، سن و قدی می تواند مدل شود و مهم تر از همه لباس ها کاربردی تر شده اند (عکس اول). 

پگی لپتون (Peggy Lipton)
اسم پگی لپتون (Peggy Lipton) را کجا شنیده ای؟ سریال های کلاسیک جنایی آمریکایی مثل “Two Peaks” و “The Mod Squad” حتما به خاطرت می آید ولی جالب است بدانی که این مدل ۷۲ ساله از دوران نوجوانی یک مدل موفق بوده است. امروزه او را در مراسم های فرش قرمز زیادی به همراه دخترش Rashia Jones می بینی.
پگی لپتون از اوایل جوانی عاشق کفش های پاشنه بلند بود و خیلی خوب می دانست چطور با این کفش ها تعادل خود را حفظ کند و اجرای زیبایی داشته باشد. او کلکسیونی بی نظیر از کفش های برندهای مطرح جهانی نظیر Manolo, Dior, Prada, Macqueen و Louboutin دارد. با وجود گذشته درخشانی که این مدل معروف پشت سر گذاشته است ولی باز دنیای مد امروزی هنوز تازگی های جذاب زیادی برایش دارد (عکس دوم).

جان د وللینوو (Jan de Villenuve)
جان د وللینوو (Jan de Villenuve) در ۷۴سالگی در فشن شوی عثمان و سیمون روچا (Osman and Simon Rocha) حضور داشت و تصویر او بارها روی جلد مجله های VOGUE, Glamour و Harper’s Bazaar قرار گرفته شده است.
او با این که از جوانی زیاد پیرو ترندهای روز نبود ولی به گفته خودش وقتی برای اولین بار در دهه ۶۰ وارد انگلستان شد شیفته نحوه لباس پوشیدن و استایل شیک و منحصر به فرد انگلیسی ها شد ولی با این وجود الان در سن ۷۴ سالگی دنیای مد جدید چنان برایش جذابیت دارد که مشتاق است ترندهای روز را امتحان کند (عکس سوم).

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی