زندگی آنلاین/ تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که افراد بزرگسال پر مشغله‌ای مانند مدیران، برای مطالب و پروژه‌هایی که مطالعه‌ آنها در خانه یا محل کار به تعویق افتاده است به طور متوسط به 300 تا 400 ساعت وقت نیاز دارند!
رقمی که واقعا کوچک نیست!
این بدان معناست که جبران عقب‌افتادگی‌ها بسیار سخت یا ناممکن است و شاید تنها چیزی که بتوانیم به آن امیدوار باشیم این است که به کارهای اصلی برسیم و سایر کارها را در لیست انتظار قرار دهیم.
خیلی‌ از افراد اعم از بزرگسالان یا کودکان و نوجوانان نیز می‌گویند که وقتی مجبور هستند کاری را تا مدت زمان معینی به اتمام برسانند کارآیی بیشتری پیدا می‌کنند، ولی باز هم تحقیقات نشان داده که این راه حل همیشه جوابگو نیست و بسیاری از افراد کوچک و بزرگی که به دلیل تنبلی و تأخیر برای اتمام کارهایشان مهلت تعیین می‌کنند اغلب دچار استرس شده، بیشتر اشتباه می‌کنند و مجبور به دوباره‌کاری بیشتری می‌شوند.
همچنین در اغلب موارد هنگامی که سعی می‌کنیم کاری را در مهلت سفت و سختی که خودمان مشخص کرده‌ایم به اتمام برسانیم نه تنها کار خوب از آب در نمی‌آید بلکه هزینه‌های‌مان هم بالاتر می‌رود به طوری که در دراز مدت، این مسئله منجر به زیان‌های شدید مالی می‌شود (مانند هزینه هایی که برای کپی برگه ها، خریدن کتاب هایی که می‌توانستیم از کتابخانه یا دوستان قرض بگیریم، ایاب و ذهاب یا ارسال برگه ها یا پرونده ها با پیک یا....مصرف می شود) گاهی اوقات هنگامی که سعی می‌کنیم کاری را در دقایق آخر به اتمام برسانیم به دلیل عجله در کار مجبور به دوباره‌کاری می‌شویم در نتیجه باز هم کار در مدت زمانی بسیار طولانی‌تر به اتمام می‌رسد.
برای آنکه بتوانیم روی مهمترین کارهایمان تمرکز کنیم و آنها را طبق برنامه به اتمام برسانیم سه سؤال وجود دارد که باید مرتباً از خود بپرسیم.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید