زندگی آنلاین/ چی لازم دارم:
تخم‌مرغ 4 عدد
شکر 100 گرم
پوست لیمو رنده کرده 1 قاشق چایخوری
آب‌جوش 1 قاشق سوپخوری
آرد 100 گرم
نمک 1 پینچ
پسته آسیاب کرده 50 گرم
رنگ سبز خوراکی به میزان لازم
مخلوط میوه‌های شکری 100 گرم
مخلوط کشمش و زردآلوی خشک 40 گرم
آب آناناس 2 قاشق سوپخوری
بستنی وانیلی 200 گرم
خامه فرم گرفته 200 گرم
ذفر را با دمای 180درجه سانتیگراد، گرم کنید و قالب نیم‌کره به گنجایش یک‌ونیم لیتر را چرب نمائید و با کاغذ روغنی بپوشانید. آن‌گاه زرده‌های تخم‌مرغ، 70 گرم از شکر، پوست لیمو و آب جوش را در کاسه مناسبی بریزید و با همزن برقی بزنید تا کمرنگ و غلیظ شود.
سپس سفیده‌های تخم‌مرغ را در کاسه دیگری بریزید و با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد و کم‌کم باقیمانده شکر را بیفزائید. حالا زرده‌ها و سفیده‌های زده شده را به آرامی با هم مخلوط کنید.
اکنون آرد و نمک را با هم الک کنید و در مایه فراهم کرده بریزید و با دقت و به آرامی مواد را مخلوط کنید. اینک پسته و رنگ را بیفزائید، مایه را در قالب بریزید و به مدت تقریبی 35 دقیقه، در فر بپزید. سپس صبر کنید تا کیک در قالب خنک شود.
بعد کیک را از قالب درآورید، کاغذ روغنی را از آن جدا کنید و به ضخامت تقریبی یک سانتیمتر، از رویش ببرید تا به جای در کیک از آن استفاده کنید. حال قالب را با سلفون بپوشانید و دوباره کیک را در قالب بگذارید و داخلش را خالی کنید. دقت نمائید که از کف و دیواره کیک حدود 3 سانتیمتر باقی بماند.
آن‌گاه کیک را در فریزر بگذارید. میوه‌های شکری را - که شامل گلسه‌چری قرمز و سبز می‌باشد - خرد کنید و کشمش و زردآلوی خرد کرده را در آب آناناس بخیسانید. پس از نیم ساعت، میوه‌های شکری، کشمش و زردآلو را در کاسه بزرگی بریزید، بستنی نرم شده را با خامه فرم گرفته مخلوط کنید و به میوه‌ها بیفزائید و خوب مخلوط کنید.
اکنون آن را در حفره ایجاد کرده در کیک بریزید، رویش را صاف کنید و در کیک را بگذارید. رویش را بپوشانید و دست‌کم 6 ساعت یا یک شب در فریزر نگه‌دارید. حالا کیک بستنی را برای پذیرائی روی دیس زیبایی برگردانید و به دلخواه بیارائید.
یادآوری: می‌توانید 2 قاشق چایخوری پودر ژلاتین را روی 2 قاشق سوپخوری آب بپاشید و به روش بن‌ماری حل کنید. سپس آن را به مخلوط بستنی بیفزائید تا کیک بستنی دیرتر آب شود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید