منودلیار/ حتمالاً تو هم مثل همه ما وقتی می خواهی از تیغ برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل استفاده کنی، زیر دوش آب می ایستی، خودت را می شوری و بعد به دنبال دسته تیغت می گردی. حالا با خودت فکر کن؛ معمولاً موهای زائد زیر بازو و ناحیه زیر بغل را چطور تیغ می زنی؟ اکثر ما دسته تیغ را در خلاف جهت رویش موها و به سمت بالا (گاهی هم برعکس!) می گیریم و چند بار تیغ را روی این ناحیه می کشیم. آنقدر به این کار ادامه می دهیم تا موهای تمام این ناحیه از بین برود و سطح پوست صاف شود. فکر می کنی اشتباه بزرگی که با تیغ زدن موهای زائد زیر بغل مرتکب آن می شوی چیست؟!
بر اساس نظر متخصصان پوست و مو، این روش تیغ زدن موهای زائد دقیقاً همان دلیلی است که باعث می شود موهای مزاحم و در حال رشد باقی بمانند اما پوست تو خراشیده و زخم شود.
بهتر است به جای این کار، یک روش دیگر را امتحان کنی!
با همان دستی که می خواهی ناحیه زیر بغل و بازویش را اصلاح کنی، پوست زیر بغل را بکش و با دست دیگر عمل اصلاح را شروع کن. به جای اینکه تیغ را از پایین به بالا یا از بالا به پایین بکشی، بر اساس یک فرم X پیش برو و موهای زائد را تیغ بزن. این کار باعث می شود موها بهتر و تمیز تر اصلاح شوند و التهاب و خارش پوست تو کمتر شود.

چرا این کار جواب می دهد؟
بر خلاف موهای پا و دست که همه در یک جهت رشد می کنند، موهای ناحیه زیر بغل و بازو در چند جهت و فرم مختلف رشد می کنند و حتی ممکن است هر بخش از آنها به یک سمت باشند. با اصلاح موهای این ناحیه به فرم X مانند، تو می توانی موهای بیشتری را پوشش دهی و آنها را از بالاترین قسمت و نزدیک ترین بخش به پوست از بین ببری. از طرف دیگر با این روش تماس تیغ با پوست تو کمتر می شود و به این ترتیب التهاب، حساسیت و خارش در اثر تیغ زدن و اصلاح موهای این ناحیه کمتر اتفاق می افتد.
دفعه بعدی که خواستی موهای زائد زیر بغل و بازو را با تیغ اصلاح کنی، فرم X مانند را فراموش نکن! اگر این روش را امتحان کردی نتیجه آن را با من در میان بگذار! آیا از تغییراتی که کردی راضی بودی؟

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید