زندگی آنلاین/ بسیاری از آزارهایی که از خانواده همسرتان احساس می‌کنید، از نگرش شما به رفتارها سرچشمه می‌گیرد. این شما هستید که تعیین‌کننده رضایت یا عدم رضایت خودتان از زندگی زناشویی به شمار می‌روید.
این منطقی است که هر زن و شوهری گاهی از افکار و رفتارهای خانواده همسرش خوشش نیاید.
اما اگراین عدم خوشایندی باخودگویی‌هایی همچون"آن‌ها نبایدچنین رفتار غیرمنصفانه‌ای با من داشته باشند" همراه شود، موجب عصبانیت و رنجش فرد و در نتیجه موجب سست شدن روابط میان زن و شوهر می‌گردد.

هنگام بروز اختلافات با خانواده همسر چنین عمل کنید
رفتارهای ناخوشایند همسر و خانواده همسرتان که در حال حاضر قادر به تغییر دادن آنها نیستیدرا بپذیرید.
انتظار داشته باشید که همسرتان وخانواده‌اش به شیوه خودشان ونه شیوه‌ای که شما دوست دارید عمل کنند.
ازخودگویی های غیرمنطقی مبنی براینکه آن‌ها نباید چنین وحشتناک، غیرمنصفانه و غیرقابل تحمل رفتارکنند، پرهیزکنید و نخواهید که آنها مطابق میل شما رفتار کنند.
باور کنیدکه اگر وابستگان همسر شما غیرمنطقی عمل می‌کنند این مشکل آنهاست و شما نیز کاری برای حل مشکل آن‌ها نمی‌توانید انجام دهید.
بنابراین مشکل آنها را مشکل خودتان تلقی نکرده و خود را ناراحت نکنید.
تنها مراقب افکار، احساسات و رفتار خودتان باشید در این صورت آن‌ها نمی‌توانند کار زیادی بر علیه شما انجام دهند.
تا جایی که امکان پذیر است زیاد نزدیک به خانواده همسرتان زندگی نکنید. اما اگر بنا بر دلایلی لازم است که درنزدیکی آن‌ها زندگی کنید و یا زیاد به دیدارشان بروید، فکر نکنید که صرف دیدار زیاد آنها به رابطه میان شما و همسرتان آسیبی وارد می‌شود.
اگر آنها نسبت به شما بی‌احترامی می‌کنند به یاد داشته باشید که شما انسان محترم و ارزشمندی هستید و رفتار آنها نیز چندان وحشتناک و غیرقابل تحمل نیست.

اگر نمی توانید با خانواده همسرتان رفت و آمد داشته باشید
در نهایت اگر دیدید نمی‌توانید با خانواده همسرتان رفت‌وآمد داشته باشید بدون محکوم کردن آن‌ها، مصممانه و در کمال خونسردی خود را کنار بکشید.
اما اگر همسر شما دوست دارد با خانواده‌اش رفت‌وآمد داشته باشد، آن را جزء حقوق اساسی او دانسته و بپذیرید.
در این شرایط بهتر است شرایط موجود را به‌طور موقت بپذیرید. با خودتان بگویید اگرچه در شرایط بدی قرار دارم، اما این شرایط به‌هیچ‌وجه وحشتناک و غیرقابل‌تحمل نیست.
با این روش حداقل شما به ناراحتی خود و آزار دیدن از جانب آن‌ها شدت نمی‌بخشید.

تغییر دادن رفتار
هنگامی که توانستید خانواده همسرتان و مشکل رفتاری آنها را درک کنید، در صورت تمایل به تغییر دادن رفتار آنها اقدام کنید اما انتظار نداشته باشید چون شما دلتان می‌خواهد آنها رفتارشان را تغییر دهند.
بیشتر سعی کنید وقایع را از دیدگاه آنها ببینید و به خاطر خودشان و خودتان به آنها کمک کنید تا رفتارشان را تغییر دهند. به یاد داشته باشید که تغییر رفتارهای آنها از طریق انتقاد، سرزنش و جنگ و دعوا یا کناره گیری و مظلوم نمایی حاصل نمی‌شود.
شما تنها وظیفه دارید که با خانواده همسرتان مثل سایرین محترمانه برخورد کنید و همواره به یاد داشته باشید که آنها همسر شما را بزرگ و تربیت کرده‌اند. تا حدی که امکان پذیر است با رفتارهای خود مورد خوشایند آنها واقع شوید. اما در عین حال بدانید که قرار نیست برخلاف میل خود و در جهت اهداف و منافع آنها حرکت کنید.

با خانواده همسرتان نمی‌توانید سازگاری داشته باشید
هیچ قانونی مبنی بر اینکه شما با خانواده همسرتان نمی‌توانید سازگاری داشته باشید وجود ندارد. درواقع اگر شما حرف‌ها و رفتارهای ناراحت‌کننده آن‌ها را زیاد جدی نگیرید و آن‌ها را به‌گونه‌ای واقع بینانه درک کنید و انتظار نداشته باشید که آن‌ها کاملاً بر اساس میل شما رفتار کنند، آنگاه متوجه می‌شوید که آن‌ها نیز مثل بسیاری از مردم افرادی خوب و مهربان هستند که می توانید در بسیاری از موارد با آن‌ها نقطه مشترک داشته باشید واز هم‌نشینی با آن‌ها لذت ببرید.
هرچه شما بیشتر خودتان را بپذیرید و دوست داشته باشید، رفتارهای ناخوشایند آن‌ها کمتر آزارتان خواهد داد.
این نکته را همواره به یاد داشته باشید که به‌ احتمال‌ زیاد شما خودتان علت ناراحتی‌هایتان هستید و شما هستید که می‌توانید خودتان را خوشحال کنید.
بنابراین بسیاری از آزارهایی که از جانب خانواده همسرتان احساس می‌کنید، از نگرش غیرمنطقی شما نسبت به رفتارهای آن‌ها سرچشمه می‌گیرد.
در نهایت این شما هستید که تعیین‌کننده رضایت یا عدم رضایت خودتان اززندگی زناشویی به شمار می‌روید.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید