خراسان/ سبک زندگی منحصر به فرد مردم اسپانیا باعث افزایش طول عمر آن ها شده است. طبق جدیدترین پیش بینی ها بر اساس تحقیق های انجام شده، مردم اسپانیا تا سال ۲۰۴۰ میلادی یعنی ۲۲ سال دیگر مردمان ژاپن را کنار می زنند و با 85.8 سال در صدر دارندگان بیشترین امید به زندگی قرار می گیرند. 

متخصصان معتقدند راز این طول عمر و امید به زندگی را باید در رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیِ اسپانیایی ها دانست و نیز علاقه ای که آن ها به زندگی خانوادگی دارند.

افزایش طول عمر با ازدواج
دکتر کریستوفر ماری، مدیر موسسه ارزیابی و سنجش سلامت در واشنگتن می گوید: «اسپانیایی ها واقعا درباره علاقه به زندگی خانوادگی و داشتن رژیم های غذایی سرشار از میوه و سبزی خوب هستند، هر چند می توانند در بخش مدیریت استرس و سیگار بهتر عمل کنند.»
نتایج مطالعه اخیر درباره تاثیر بیماری ها بر امید به زندگی مردم دنیا حاکی از آن است که ژاپنی ها در کمتر از ۲۰ سال آینده تاج طول عمر را به اسپانیایی ها واگذار می کنند و خودشان با 85.7 در رده دوم این فهرست می نشینند. این سقوط یک پله ای هم بیش از همه تقصیر مردان ژاپن است که در بخش چاقی و کشیدن سیگار گوی سبقت را ربوده اند اما آمار زنان ژاپنی به ویژه در بخش چاقی چندان بد نیست. نکته جالب این که سال ۲۰۱۶ ژاپن با 83.7 سال امید به زندگی صدرنشین فهرست کشورها با طولانی ترین عمر بود.
سوئیس و سنگاپور پس از آن در رده مشترک دوم قرار داشتند و اسپانیا با 82.9 پس از آن ها در رده سوم ایستاده بود. همچنین استرالیا و آندورا هم با حدود 82.5 سال امید به زندگی در رده مشترک چهارم بودند. اگر شرایط به همین ترتیب پیش برود، اسپانیا در کمتر از ۲۰ سال آینده به صدر جدول می رسد و جای ژاپن را می گیرد. به گزارش اسپوتنیک، سن امید به زندگی در کشور آفریقایی لسوتو تا سال ۲۰۴۰ به 57.3 می رسد که کمترین رقم در دنیاست. جمهوری آفریقای مرکزی با 58.4، زیمبابوه با 61.3 و سومالی با 63.6 دیگر کشورهای قعرنشین در فهرست جهانی امید به زندگی هستند. این تحقیقات، یک بار دیگر تاثیرات ازدواج کردن و پایبندی به خانواده در افزایش طول عمر را ثابت کرد، هرچند عوامل دیگری هم در این موضوع دخیل هستند.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید