خراسان/ مدتی است که با پسری آشنا شده ام. او به طور رسمی از من خواستگاری کرده است؛ اما مادرم می گوید چون این اتفاق افتاده است او هرگز نمی تواند به تو اعتماد کند. در صورتی که اصلا این گونه نیست و او به من اعتماد کامل دارد؛ با این حال این حرف ها و کارهای مادرم روی ذهن من تاثیر گذاشته است و مدام در ذهنم به این پسر شک می کنم و نگران آینده هستم.
با سلام خدمت شما خواهر گرامی. در پیامکتان به این موضوع اشاره نکرده اید که چه مدتی است با پسر مورد علاقه تان ارتباط دارید که این قدر محکم حرف از اعتماد کامل می زنید. توجه کنید اعتماد کامل به صورت اصولی به دست می آید و یک احساس صرف نیست. در هر حال بدانید که شک و بی اعتمادی خوره زندگی مشترک است و اگر احساس منفی برطرف نشود در آینده، زندگی تلخی را تجربه خواهید کرد. این را هم بدانید که نه فقط شما بلکه بیشتر افرادی که از این حیث یعنی دوستی و ارتباط خارج از عرف جامعه و خانواده پا به مرحله ازدواج می گذارند، یک نوع شک در وجودشان رخنه می کند بدین معنا که نکند فردی که با من این آشنایی را داشته با دیگران هم همین گونه بوده است.
شک را جدی بگیرید
اعتماد کورکورانه (این طور که از پیامکتان برداشت می شود) و حرف های مادرتان روی ذهن شما تاثیر گذاشته و باعث شده است مدام به پسر مورد علاقه تان شک کنید. توجه داشته باشید که طی این روزها در حالی که هنوز ازدواجی صورت نگرفته است شما با یک حرف به هم ریخته اید و به او بی اعتماد شده اید؛ پس زمانی که وارد زندگی مشترک شوید، با حرف های زیاد اطرافیان یا حتی کوچک ترین تغییر در رفتار و گفتار همسرتان به او شک کامل خواهید کرد که خود زمینه ساز تنش و اختلاف بر پایه بی اعتمادی است؛ از این رو این موضوع را جدی بگیرید و تا به اعتماد قابل قبول دست نیافته اید، تصمیم به ازدواج نگیرید.
به مادرتان حق بدهید
بپذیرید که مادرتان حق دارد شما را در زمینه میزان اصولی بودن انتخابتان امتحان کند چون او یک مادر است و مسئول و دلسوز شماست و نمی خواهد که زندگی شما به خاطر یک احساس و عشق غیر اصولی، خراب و نابود شود.
زیر نظر خانواده ها تحقیق کنید
شما نیاز به شناخت بیشتر و تحقیق کامل تردرباره پسر مورد علاقه تان و خانواده اش دارید که این شناخت باید زیر نظر دو خانواده صورت بگیرد تا بتواند زمینه ساز اعتماد بیشتر شما و مادرتان شود؛ بنابراین چشم هایتان را باز کنید و عاقلانه تصمیم بگیرید و مطمئن باشید یک ازدواج عاقلانه زندگی عاشقانه را به وجود می آورد. به خودتان و مادرتان فرصت دهید تا کاملا طرف مقابل و خانواده شان را بشناسید و پس از آن در کنار خانواده یک تصمیم درست و منطقی بگیرید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید