بیست ستون/ پایه و اساس یک آرایش زیبا و بدون نقص ، زیرسازی خوب است . در واقع پایه و زیرسازی خوب مانند بوم نقاشی است که امکان انجام مابقی کار را فراهم می کند . فون زیرسازی سبب بهبود ظاهر پوست شده و عیوب ظاهری و جزئی پوست را می پوشاند و حتی از پوست در مقابل اشعه های مضر آفتاب محافظت می کند .
کاربرد فون آرایشی بسیار گسترده است و در این مطلب راهکارهایی برای یافتن بهترین پایه آرایش که با رنگ و نوع پوست تان متناسب باشد ، معرفی می کنیم !
علاوه بر رنگ پوست باید به دنبال محصولاتی باشید که در طیف بی رنگ و یا رنگی خنثی قرار دارند . در این طیف رنگی سایه روشنی از رنگ های صورتی ، نارنجی ، قرمز ، خاکستری ، مسی ،هلویی و ... وجود ندارد . فون آرایشی پوست با سایه رنگی سبب می شود رنگ صورت تان طبیعی به نظر نرسد و حتی در بعضی مواقع انگار صورت با ماسک پوشانده شده است . پس باید مواظب باشید این اشتباه رایج را مرتکب نشوید و در هنگام خرید این مساله را به یاد داشته باشید .
بررسی ها حاکی از آن است که ادعای شرکت های تولید کننده لوازم آرایش درباره نحوه عملکرد محصولات شان صحت ندارد و گاهی با اغراق همراه است . حتی نوع محصولات زیرسازی متناسب با پایه و اساس پوست که روی محصولات درج می شود ، صحیح نیست ؛ مثلا یک فون زیرسازی برای پوست های چرب همیشه پوست را مات نگه نمی دارد یا اگر پوست تان خشک است ، نباید انتظار داشته باشید که همیشه پوست تان مرطوب باشد .

فون زیرسازی باید تمام قسمت های صورت را پوشش دهد
ممکن است در هنگام زیرسازی نقاطی مانند خط مو ، اطراف چشم و پشت لب پوشش داده نشود . بهتر است بعد از زیرسازی و پوشش صورت ، نتیجه را در نور طبیعی مشاهده کنید .

از رنگ اشتباه برای زیرسازی استفاده نکنید
بهترین فون زیرسازی ، فون با طیف رنگی خنثی یا بدون رنگ است . این فون ها برای تمام طیف های رنگی پوست مناسب است . خیلی از خانم ها به اشتباه فکر می کنند فون زیرسازی باید با رنگ پوست صورت شان هم رنگ باشد ؛ در حالی که این اشتباه صورت آنها را همانند ماسک نشان می دهد و ظاهر زشتی پیدا می کنند . وقتی از فون زیرسازی با رنگ طبیعی یا خنثی استفاده کنید ، رنگ پوست صورت تان طبیعی و زیباتر به نظر می رسد .

پیش از زیرسازی پوست تان را تمیز و خشک کنید
اگر پوست تان معمولی یا خشک است ، با استفاده از سرم یا ژل مرطوب کننده صورت تان را بشویید و بعد از فون زیرسازی استفاده کنید . با داشتن پوست چرب نیز صورت خود را با تونر مناسب شستشو دهید و بعد زیرسازی کنید .

بیش از اندازه از فون زیرسازی استفاده نکنید
بیشتر خانم ها از فون ارایشی به صورت افراطی استفاده می کنند . اما باید بدانید که استفاده بیش از اندازه از فون زیرسازی نه تنها عیب صورت را نمی پوشاند بلکه چهره ای غیر طبیعی و مصنوعی خواهید داشت . پس استفاده درست و کمتر از فون زیرسازی چهره تان را طبیعی نشان می دهد .

برای گردن از فون زیرسازی استفاده نکنید
کار اشتباهی است اگر گردن خود را با فون ، کرم پودر یا دیگر محصولات آرایشی بپوشانید . اگر می خواهید گردن خود را پوشش دهید از فون مخصوص گردن استفاده کنید . زیرا معمولا رنگ پوست صورت با رنگ گردن متفاوت است .

صورت را به صورت یکنواخت بپوشانید
شاید فون زیرسازی به خوبی تمام سطح پوست را نپوشاند ؛ پس روی صورت سایه روشن به وجود می آید . علاوه بر آن اگر تمام خطوط و قسمت های صورت پوشش داده نشود یا خیلی روی هم انباشته شود صورت تان زیبایی خود را از دست می دهد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید