منودلیار/ دیور (Dior) سومین دوره از نمایشگاه های پروژه Dior Lady Art خود را در آخرین ماه سال گذشته میلادی برگزار کرد. در این نمایشگاه هنر دست یازده هنرمند خانم از سراسر جهان روی یک مدل از کیف های این برند به نمایش گذاشته شد.
این پروژه زیر نظر یکی از مدیران خلاقیت برند دیور Maria Grazia Chiuri برگزار شد. پایه کیف های Lady Art همگی یکسان بوده و با آویزی ترکیبی از سه حرف A, D و L تزیین شده بودند که قرار شد هر کدام را یکی از یازده هنرمند جهانی بازآفرینی کنند.
در ادامه هر کدام از این یازده کیف شگفت انگیز را با هم مرور می کنیم پس با منودلیار همراه باش.
هنرمند ژاپنی Haruka Kojin کیف دیور را با توجه به تخصص خود که در زمینه لنز های مختلف بود، تزیین کرد. او برای آراستن کیف لنز های دایره ای را به گونه ای کنار چیدمان کرد که مانند حباب های جادویی آب به نظر می رسند که به کریستال های خیره کننده ای تبدیل شده اند.
این کیف در دو رنگ پایه نقره ای و طلایی در نمایشگاه قرار داده شد.
هنرمند فرانسوی Morgane Tschiember از تکنیک گره های ژاپنی معروف به shibari الهام گرفته است که در زمان های قدیم ژاپنی ها برای بستن دشمنان خود از آن استفاده می کردند. این هنرمند فرانسوی می گوید چرم ناب کیف های دیور تداعی کننده پوست انسان بوده به همین منظور این کیف را در دو رنگ پایه گلبهی کم رنگ (رنگ پوست) با کناف کرم و مشکی با کناف گلبهی کم رنگ ارائه داده تا به خوبی گویای ایده او باشد.
هنرمند کلمبیایی Olga de Amaral از الیاف براق نقره ای و طلایی رنگ برای تزیین کیف های دیور استفاده کرد. او معتقد است که از آن جایی که برند دیور نماد زیبایی و درخشانی است الیاف براق به خوبی می توانند نمایان گر این برند باشند؛ الیافی که مانند فلز طلا و نقره به نظر برسد.
هنرمند آمریکایی Polly Apfelbaum برای آراستن کیف های پروژه Dior Lady Art از حرفه قبلی کریستن دیور که صاحب گالری بود الهام گرفت با ترکیب اشکال هندسی رنگارنگ مانند مثلث، کریستال و دایره طرح های مختلفی نظیر گل و فرفره خلق کرده و با آن ها کیف های دیور را رنگارنگ و گل گلی تزیین کرد.
هنرمند چینی Li.Shurui با استفاده از تکنیک ایربراش که تکنیک مورد علاقه اش در نقاشی است کیف دیور را به گونه ای آراست که سه بعدی طراحی کرد که تداعی گر لامپ های دیجیتالی باشد. از نظر این هنرمند چینی کیف دیور یک کیف متوسط و جعبه مانند بود که به خوبی با تکنیک و حس زیبایی شناسی او همخوانی داشت. پایه این کیف از چرم براق است که حس آینه ای لامپ های دیجیتالی به خوبی القاء کند.
هدف پروژه کیف های Dior Lady Art علاوه بر معرفی هنر هنرمندان خانم از سراسر دنیا به مردم جهان، کمک به همبستگی جهانی بود؛ در همین راستا هنرمند ترک Burcak Bingol از فرهنگ و تاریخ کشور خود ترکیه برای تزیین این کیف استفاده کرد. او از طرح لوتوس یا گل نیلوفر آبی الهام گرفت که بر روی ظروف چینی سفید و سورمه ای بود که در دوران عثمانی از چین آورده شده بود و رواج زیادی داشت.
هنرمند آلمانی Janaina Tschape از طبیعت، مکان ها، داستان ها و خاطره سفر هایی که رفته است برای تزیین کیف دیور استفاده کرده است. او می گوید در کارگاه خود دیواری دارد که آن را بر اساس خاطرات و تجربیاتش نقاشی یا به کمک خمیر به صورت برجسته آرایش می کند. این هنرمند آلمانی این کیف را با الهام و تلفیق طبیعت بکر جنگل و زیر دریا به کمک الیاف طبیعی آراسته است.
هنرمند کره ای Lee Bul کیف Dior Lady Art را با الهام از خزه های نرم و جذاب جنگلی به کمک منجق و با ظرافت تمام آرایش کرد. پایه کیف را به رنگ برنز زنگاری در نظر گرفت که با بافت پارچه حالت خزه را روی آن ایجاد کرده و به کمک منجق های ریز در طیف های مختلف رنگ سبز آن را تزیین کرد.
هنرمند آمریکایی Mickalene Thomas به گفته خود کیف دیور را مانند نقاشی های خودش با الهام از عشق، زندگی و برخی مواقع ناراحتی تزیین کرده و از مواد و وسایل گوناگون به کمک تکنیک کلاژ برای این کار بهره برد تا در کل کیفی شیک و در عین حال لاکچری و ظریف را تولید کند.
دیگر هنرمندی که در این پروژه دیور شرکت کرد که زیر نظر Maria Grazia Chiuri و فقط توسط هنرمندان خانم انجام گرفت، Isabelle Cornaro بود؛ او سعی کرد از نماد ها و اکسسوری های خود برند دیور مجموعه ای از نماد ها یا به قول خودش طلسم هایی جمع آوری کند و در کیف اول به صورت آویز و در کیف دوم به صورت بافت چرم استفاده کند.
بدن هفت رنگ حشرات همیشه الهام بخش نقاش و هنرمند آمریکایی Pae White بوده است. او می گوید آن به این دلیل دوست دارد که نمی توان رنگی ثابت را به آن نسبت داد. هر حرکت یا نوری می تواند جلوه ای دیگر از آن را نمایان کند که نسبت به قبلی زیبا تر و جذاب تر است. او کیف دیور را با همین تکنیک تزیین کرد و به نظر خود او مانند شی باستانی و عتیقه شده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

اپليکيشن 4k
آگهی