آرتیست/ اولین و بزرگترین سوالی که همیشه در ذهن خانم ها در مورد رژلب وجود دارد این است که آیا رژ لب سرب دارد و آیا رژ لب سرطان زاست ؟ اصلا چرا رژلب سرب دارد ؟ قطعا در برخی از مواد آرایشی و خصوصا رژلب ها به دلیل افزایش ماندگاری از مقداری عنصر سرب استفاده خواهد شد، حال این میزان از سرب در برخی از مواد آرایشی کم و در برخی بیشتر است؛ اما چیزی که توسط سازمان بهداشت و غذای آمریکا‌ FDA اعلام شده است این مقدار از سرب آنقدری ناچیزاست است که عملا ایجاد هیچ خطری برای انسان نخواهد کرد.
بنابراین سرطان زا بودن رژلب ها عملا رد خواهد شد. بهتراست برای جلوگیری از خطرات احتمالی و حساسیت به رژ لب از مارک های معروفی استفاده کنید و اسیر تبلیغات و قیمت ارزان مارک های متفرقه نشوید. فراموش نکنید هرچه ماندگاری رژلب شما بیشتر باشد نشان از آن دارد که مقدار سرب بیشتری در آنها وجود خواهد داشت.
آیا رژ لب برای زن باردار ضرر دارد ؟
دکتر الهه زارعان در پی گزارشی اعلام کرد: که استفاده از هر گونه مواد آرایشی در زمان بارداری و خصوصا سه ماهه اول بارداری خطرناک خواهد بود. به گفته این پزشک خطر ساز بودن لوازم آرایشی در دوران بارداری تاکنون ثابت نشده است چراکه این مواد بیشتر بر روی حیوانات تست می شوند و عملا تست گسترده ای بر روی انسانها انجام نشده است. از این رو مادران باردار نباید از لوازم آرایشی در طول بارداری خود استفاده کنند. به گفته این پزشک بیشتر لوازم آرایشی که در دسترس داریم حاوی فتالات و پارابن هستند که می توانند مشکلات هورمونی شدیدی خصوصا برای جنین پسر ایجاد کنند.
در مبحث رژلب ها به دلیل وجود مقداری از سرب احتمال آنکه در نهایت منجر به پارگی کیسه آب شود بسیار زیاد خواهد بود. این پزشک زنان خاطر نشان کرد که سه ماه دوم و سوم به علت آن که اعضای بدن جنین تشکیل شده و جنین در حال رشد است این تاثیر کم‌تر می‌شود. زارعان همچنین اعلام کرد که مادران باردار حتی اگر مارک هایی معروف که دارای برچسب شبنم هستند تهیه می کنند باز هم به مواد نوشته شده در داخل محصول دقت کنند.
آیا رژ لب وضو را باطل میکند ؟
در احکام اسلام هر چیزی که مانع رسیدن آب به بدن شود در وضو و غسل ایجاد مشکل خواهد کرد، بنابراین استفاده از رژ قبل از وضو یا غسل, چنانچه دارای موادی که مانع رسیدن آب به پوست بدن باشد اشکال دارد و باید قبل از وضو برطرف شود.

چه رژ لبی به پوست گندمی میاد

زمانیکه برای خرید رژ لب اقدام می کنید حتما رنگ پوست خود را در نظر بگیرید؛ برخی از رنگ ها منجر به گرفتگی صورت شما خواهند شد و بر عکس با چند رنگ رژ لب دیگر می توان صورتی بسیار شاداب و زیباتر داشت. قبل از هر چیزی باید تناژ رنگی پوست خود را شناسایی کنید، ببینید پوست شما دارای چه ته رنگی است؟ اگر ته رنگ پوست شما متمایل به رنگ های سرد است باید رژلب هایی انتخاب کنید که به سردی می روند و اگر تناژ پوستی شما گرم است رنگ هایی با تناژ گرم می توانند زیبایی زیادی برای شما ایجاد کنند. برای کسانیکه رنگ پوست آنها خنثی است نیز هر رنگی مناسب خواهد بود.
چه رژ لبی به پوست گندمی میاد ؟
کسانیکه دارای پوست گندمی هستند می توانند از رنگ هایی همچون صورتی گرم با پایه آبی، قرمز، نارنجی، رژ لب جگری، رژلب مات صورتی، رژلب قرمز مایل به قهوه ای، زرشکی، مسی و بنفش استفاده کنند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید