منودلیار/ مو های بلند، درخشان، سالم و پر حجم دختران شرقی مشهور است و هر خانمی آرزوی داشتن آن ها را دارند. در این مقاله به همین منظور می خواهم نظر سه متخصص زیبایی را با تو در میان بگذارم که راز این مو های شگفت انگیز را برای تو فاش می کنند پس با ما همراه باش تا بدانی راز زیبایی مو دختران شرقی چیست.

مراقبت از مو را در کنار مراقب از پوست قرار بده
این که در کنار برنامه مراقبت از پوست برنامه ای برای مراقبت از مویت هم داشته باشی حرف تازه ای نیست ولی خانم های شرقی پا را از روتین ها فراتر می گذارند و به همان اندازه و حتی بیش تر از آن که به زیبایی مو ها توجه کنند به فکر تقویت آن ها هستند؛ معمولاً مو ها را شامپو می زنی، از ماسک یا نرم کننده یا حتی حالت دهنده مو استفاده می کنی.
وقتی مو هایت خشک یا زبر می شود سمت نرم کننده قوی تر می روی در حالی که خانم های هندی به سراغ روغن های طبیعی می روند و خانم های خاورمیانه از ماسک های خانگی طبیعی استفاده می کنند که مو ها را مرطوب تر، نرم تر و درخشان تر می کنند.
شیوا توکلی توصیه می کند هفته ای دو تا سه مرتبه مو هایت را با روغن های گیاهی یا ماسک های خانگی طبیعی تقویت کنی.

رژیم سالم ویژه مو داشته باش
شیوا توکلی می گوید لازم است یادآور شود که برنامه غذایی روزانه ایرانیان قدیم سرشار از میوه ها، سبزیجات، ادویه ها و سبزی های گوناگون بوده است که همه آن ها سرشار مواد مغذی بوده که مو های تو را سالم، زیبا، پر و درخشان نگه می دارند.
همان طور همین الان هم در خانه مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها همیشه میوه، آجیل به ویژه پسته و خرما پیدا می شود.
در کل اگر دقت کنی تنوعی که بزرگ تر ها بیش تر از خوراکی ها و ادویه های سالمی مثل انار، بادمجان، زعفران، نخود، زردچوبه، زغال اخته و هزاران هزار ماده غذایی مفید دیگر مصرف می کنند و کم تر سراغ هله هول های کارخانه ای و فست فود ها می روند.
همه این خوراکی ها سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، اسید های چرب و آنتی اکسیدان ها هستند.

مراقبت از مو را از سن پایین دنبال کن
دختران شرقی چگونگی مراقبت از مو را از کودکی فرا می گیرند و برخی از این روش ها جزو فرهنگ و آداب رسوم محسوب می شود مانند استفاده از صدر یا حنا که با زندگی ما ایرانی ها عجین شده است.
Ranavat می گوید دختران هندی از کودکی یاد می گیرند چطور باید از مو های بلند و پر پشت خود نگه داری کرده و ان ها را سالم و زیبا نگه دارند حتی نحوه بافتن و مراقبت از مو در مدرسه به دختران آموزش داده می شود.

از دوش آب گرم استفاده نکن
اگر می خواهی مو هایی سالم، نرم و مرطوب داشته باشی سعی کن دوش آب گرم را به حداقل برسانی. شیوا توکلی می گوید در نظز گرفتن همین نکته می تواند بیش تر از هر دارو یا محصولی در سالم نگه داشتن مو هایت مؤثر باشد. به طوری که حتی اثر محصولات مراقبت از مو بعد از دوش آب گرم یا سشوار کشیدن آن ها به میزان قابل توجهی کم می شود.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید