چیدانه/ روزهای گرم سال نزدیک هستند! حتما در فکر آماده سازی حیاط و محوطه خود هستید. به چه گیاهانی فکر می کنید؟ برای اطراف استخر چه گیاهانی را در نظر گرفته اید؟ می دانید که وجود استخر در محوطه تاثیر زیادی بر شرایط جوی اطرافش می گذارد. به همین دلیل انتخاب گیاهان مناسب اطراف استخر، کار آسانی نیست! قبل از هر اقدامی این مقاله را تا انتها بخوانید. چیدانه کمکتان می کند بهترین تصمیم را بگیرید!

درختان خزان دار یک اشتباه بزرگ!
اگر به دنبال ایجاد حریم خصوصی برای خودتان نسبت به همسایگانتان هستید، درختان دو متری خزان دار اصلا انتخاب درستی نیستند! ارتفاع درختان معیار مناسبی نیست! درختان خزان دار سطح استخر را کثیف می کنند و هرسال مجبور می شوید زمان زیادی را برای تمیز کردن شاخ و برگ ها صرف کنید.
اگر به دنبال پوشانندگی و محدود کردن دید هستید از گیاهان رونده مانند پیچ امین الدوله، پیچ اناری، ساعتی و یاسمن استفاده کنید. این گیاهان به راحتی روی فنس، نرده و حائل های چوبی یا فلزی بالا می روند.
یک روز گرم تابستانی را تصور کنید. از آنجا که نمی توانید از درختان سایه گستر و بلند استفاده کنید، آفتاب شدید بر روی استخر می تابد و باعث تبخیر آب می شود. این فرآیند رطوبت نسبی اطراف استخر را بالا می برد. با توجه به گرم و مرطوب بودن محیط اطراف استخر، گیاهان گرم سیری انتخاب مناسبی هستند.
معرفی 5 گیاه مناسب اطراف استخر
1- گل ختمی

ختمی گیاهی آشناست. ختمی به نور محیطی زیاد و فضایی مرطوب نیاز دارد تا زیبایی اش را به رخ بکشد. ختمی دمای زیر 10 درجه سانتی گراد را نمی تواند تحمل کند. بهتر است، در زمستان گل های ختمی را از خاک درآورید و به گلخانه یا مکان مناسبی انتقال دهید و در بهار دوباره در زمین بکارید.
2- اشوریا (ساق عروس)

اشوریا برای آن دسته افرادی مناسب است که به دنبال گیاهی خوش اخلاق هستند. پرورش اشوریا بسیار راحت است! تنها نکته ای که باید رعایت کنید، نریختن آب روی مرکز گیاه، هنگام آبیاریست. چرا که این کار ممکن است، باعث پوسیدگی گیاه شود
3- شمعدانی اژدری(عطری بزرگ)

اگر می خواهید محیط اطراف استخرتان را به جنب و چوش در آورید از شمعدانی استفاده کنید. شمعدانی ها از بهار تا انتهای پاییز گل می دهند. شمعدانی بسیار مستعد ابتلا به شته است. اگر با این مشکل مواجه شدید، از سمی استفاده کنید گه به گیاه آسیب نرساند مانند: ملاتیون
4- یشم (کراسولای نقره‌ای)

این نوع از کراسولاها برگ های بسیار درخشنده با لبه های قرمز دارند. 60 تا 90 سانتی متر گستردگی و 1.20 تا 1.80 متر ارتفاع می گیرند. همان طور که در مطالب پیش تر گفته شد، حواستان به ابعاد گیاهان در انتهای رشد باشد. برنامه ریزی کاشت را براساس اندازه گیاهان در بزرگسالی بچینید.
5- شفلرا آربوریکلا

شاید تلفظش کمی سخت باشد، اما شما به این گیاه نیاز دارید. شفلرا در واقع نقش یک درخت را می تواند بازی کند. این گیاه 3 تا 6 متر ارتفاع می گیرد. می تواند مقداری سایه ایجاد کند! علاوه بر آن داشتن گیاهان بلند قد در کنار گل های زینتی به زیبایی بیش تر فضای سبز اطراف استخرتان کمک می کند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی