ایران/ فصل بهار کم‌کم از راه خواهد رسید و روزهای آخر سال معمولاً صرف تمیز کردن، مرتب کردن و ایجاد تغییراتی در چیدمان منزل می‌شود. هماهنگ بودن دکوراسیون منزل با فصل پیش رو، حس تازگی و طراوت و نشاط بهار را در خانه برایمان به ارمغان خوهد آورد. اما از فضاهایی که تغییر دکوراسیون در آن کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، سرویس بهداشتی منزل است. صرف نظر از اینکه این فضا در خانه شما چقدر بزرگ باشد، اغلب ما صبح‌ها برای آماده شدن و شب‌ها قبل از به خواب رفتن زمانی را در این فضا می‌گذرانیم که خود نشان دهنده اهمیت طراحی آن در بین فضاهای مختلف منزل است. در ادامه این مطلب ایده‌هایی برای بهاری کردن فضای سرویس بهداشتی به شما معرفی خواهیم کرد.
‌ اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی صرف ایجاد تغییرات کلی در سرویس بهداشتی کنید، تغییراتی کوچک اما پرجلوه را در نظر بگیرید. یکی از این تغییرات، آویختن آینه‌ای جدید است. به سادگی خواهید دید که با اعمال تنها همین تغییر کوچک، هر روز به هنگام شستن دست و صورت متوجه دگرگون شدن فضا می‌شوید.
‌ همواره در نکات مربوط به دکوراسیون بهاری استفاده از گل و گیاهان طبیعی جایگاه مهمی دارد. چنانچه فضای شما نورگیر است، می‌توانید از گیاهان سازگار با محیط مرطوب استفاده کنید. بسیاری از انواع کاکتوس‌ها نیز برای این فضا مناسبند. می‌توانید آنها را روی قفسه‌ها یا حتی در کنار دیوار بچینید.
‌ تم صورتی مات برای وسایل داخل این فضا انتخاب بسیاری از طراحان داخلی برای دکوراسیونی بهاری است. تلفیق آن با رنگ مسی نیز ترکیبی بسیار شیک ایجاد می‌کند. سبدی به رنگ مسی و حوله‌ای به رنگ صورتی مات یا انتخاب جای صابون یا مسواک به این رنگ‌ها فضای آرام و در عین حال سرزنده ایجاد می‌کند.
‌ هنگام خانه تکانی، از مرتب و خالی کردن قفسه‌ها یا کابینت‌های این فضا غافل نشوید. محصولاتی که بیشتر در زمستان استفاده داشته اید را کنار بگذارید. چنانچه به‌دنبال تغییر محسوس تری هستید، اضافه کردن قفسه در فضای حمام ایده بسیار خوبی است. این قفسه‌ها هم کاربردی خواهند بود و هم جلوه دکوراتیو جذابی دارند.
‌ راهکار ساده دیگر، تغییر رایحه خوشبو‌کننده و استفاده از شمع‌های خوشبو برای این فضا است. فراموش نکنید، در دکوراسیون منزل تمامی حواس ما، مخصوصاً حس بویایی درگیرند. بنابراین تغییر رایحه فضا بخشی از ایجاد تغییرات کلی و آسان برای دگرگون ساختن محیط منزل به شمار می‌رود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید