زیبامون/ تا حالا اتفاق افتاده که یکی از کیف دستی های مورد علاقتون خراب بشه و دیگه نتونین ازش استفاده کنین؟ فرقی نداره چقدر برای کیفتون پول داده باشین، مهم اینه که دوسش دارین و میخواین که همیشه سالم و تمیز باشه. برای همین در ادامه ترفندها و نکاتی رو آوردیم که بهتون کمک میکنه کیفتون همیشه سالم و تمیز بمونه و پولی که براش دادین به هدر نره.

کیفتون رو روی زمین نذارین
کف زمین پر از انواع آلودگی ها و میکروب هاست، بعد شما کیف دستی مورد علاقتون رو میذارین روش؟! بهتره که کیفتون رو همیشه یا از صندلی آویزون کنین، یا روی پاتون بذارین و یا روی صندلی کناریتون قرار بدین.

با دست تمیز کیف رو بگیرین
همیشه با دستی بدون آلودگی و چربی دسته ی کیف رو بگیرین که جرم ها روی دسته ش باقی نمونه، اگر هم خواستین تمیزش کنین، نکته های بعدی رو بخونین.

کیفتون رو خیلی زیاد تمیز نکنین
اگر کیف دستی تون رو خیلی زیاد تمیز کنین باعث میشه که مواد شیمیایی روش تلنبار بشن و باعث آسیب به بافت اصلی کیف بشن. بهتره که اگر جایی از کیف کثیف میشه فقط همون ناحیه رو تمیز کنین.

همه ی کیف دستی ها مثل هم ساخته نشدن
اول از همه باید بدونین که کیفتون از چه متریالی ساخته شده، چون هر ماده ای نیازمند روش خاص خودشه. اگر کیف دستی شما چرمی هستش بهتره که یک تمیز کننده ی چرم بخرین که هم قیمت کمی داره و هم برای محصولات چرمی امن هستش و علاوه بر تمیزی، کیف رو هم نو نشون میده.

هیچوقت کیف دستی رو بدون پوشش داخل کمد نذارین
چندتا راه وجود داره که بتونین کیف دستی چرم رو بدون اینکه آسیب ببینه در مواقعی که استفاده نمیکنین قرار بدین:

کیف دستی رو در یک کاور ضد گرد و خاک قرار بدین و به صورت غیر فشرده داخل کمد نگه داری کنین. خیلی از کیف دستی ها با خودشون این کاور رو دارن، پس دور نندازین!
بعد اینکه داخل کیف رو حتما با روزنامه پر کنین تا شکل اصلیش رو نگه داره و داخلش پر از گرد و خاک نشه.
یکی دیگه اینکه از این نظم و ترتیب دهنده های کیف دستی بخرین که به راحتی توی کمد دیواری جا میشه و میتونین خیلی راحت هر کیفی رو داخلش قرار بدین و مدل کیف هم خراب نمیشه.


هیچوقت کیف دستی رو در پلاستیک قرار ندین
پلاستیک یا وینیل نمیذاره که کیف نفس بکشه و ضد آب هم هست – در واقع رطوبت رو داخل کیف گیر میندازه – بنابراین اگر کیفتون رو داخل کیسه های پلایتیکی بذارین رطوبت به داخش میره و چندش آور میشه.

مطمئن بشین که زیپ کیف رو بستین و دسته هاشم رو به بالا باشن
حتما همیشه زیب و یا دکمه های کیف رو ببندین، چون باز بودنش باعث میشه شل بیفته و به مرور جنس رویه اون خراب میشه، از طرفی همیشه دسته های کیف رو بالا نگه دارین تا باعث تا شدن و خراب شدنش رویه ش نشه.

نذارین کار به جاهای باریک بکشه
همیشه هر مشکلی که برای کیف پیش میاد سریع تعمیرش کنین و ندازین که مشکل بدتر یا اضافه بشه. با اولین مشکل سریع حلش کنین تا هزینه بیشتری رو متقبل نشین.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید