خراسان/ در عقد هستم. خانواده ام می گویند که طلاق بگیر چون من از نظر قیافه خیلی سرتر از شوهرم هستم. قبل از عقد، دایی هایم موافق ازدواج من نبوده اند. چه کنم؟

مخاطب گرامی، زندگی بازی نیست که اگر یک روز دل مان خواست بدون فکر وارد شویم و روز بعد به خاطر خواست خانواده، حرف دایی هایمان یا به خاطر خوش مان نیامدن از قیافه شوهرمان از آن خارج‌ شویم. من باید از نکات بیشتری درباره سن شما، شرایط خانوادگی تان و ... اطلاع داشته باشم تا بتوانم با دقت بیشتری راهنمایی تان کنم. همچنین نظر شما درباره شوهرتان را در پیامک نمی بینم و این موضوع بسیار مهمی است که روند توصیه های من را تحت تاثیر قرار خواهد داد. با این حال، نکاتی را خدمت تان مطرح می کنم.
توجه به قیافه قبل از ازدواج
ازدواج اصول و قواعد خاصی دارد که یکی از آن ها، پسندیدن ظاهر و حالات جسمانی طرف مقابل است که باید قبل از ازدواج، تاکید می کنم قبل از ازدواج راجع به آن ها فکر کرد. یکی از مسائلی که امروزه زیاد با آن سر و کار داریم، ازدواج های بدون اندیشه صرفا به خاطر اصرار والدین یا فرار از تنهایی است. شما باید بدانید که ازدواج تصمیم خیلی مهمی است و من با پذیرفتن آن، تصمیم می گیرم تا آخر عمر به طور رسمی و دایمی در کنار فرد دیگری زندگی کنم و از او بچه دار شوم. نباید به این تصمیم این قدر سهل نگاه کنید که زود و عجله ای وارد زندگی شوید و عجله ای از آن در بیایید. درخواست می کنم که حتما و قبل از این که زیر یک سقف بروید، برای مشاوره به کارشناس مراجعه کنید و اجازه بدهید تمام موارد مطرح شده که با آن ها رو به رو هستید با دقت بررسی شود.
با درایت عمل کنید
نظر بقیه که به طور مثال شما گفته اید از ظاهر شوهرتان خوش شان نمی آید، برای خودشان مهم است و ربطی به شما و زندگی شما ندارد. شما باید با درایت زندگی خود را پیش ببرید. مگر می شود به خاطر حرف بقیه رفت و طلاق گرفت؟! در این باره و اگر واقعا شوهرتان را پسندیدید و به او علاقه دارید، با خانواده تان صحبت کنید و به آن ها بگویید که این انتخاب شماست و باید به آن احترام بگذارند. بیشتر از ویژگی های مثبت شوهرتان برای آن ها بازگو کنید تا نظر آن ها را درباره شوهرتان تغییر دهید. خودتان هم فراموش نکنید که اولا شما به شوهرتان با همین قیافه، بله گفته اید و چه بسا اخلاق زیبا، عامل بسیار مهم تری برای خوشبختی نسبت به ظاهر زیبا باشد. هم اکنون تمام تلاش تان باید حفظ این زندگی مشترک باشد و مطمئن باشید که دیگران، همیشه حرف هایی برای گفتن دارند و نباید حرف آن ها باعث دلسردی تان در زندگی شود.
توصیه ای به خانواده تان
توصیه دیگری که دارم برای بزرگ ترها، این است که چرا تا این حد در زندگی بچه های تان دخالت می کنید؟ مگر همه آرزوی شما، خوشبختی شان نیست؟ فرزندتان بی تجربه است و با یک حرف، یک تلنگر بزرگ در زندگی می خورد که بعدا گریبانگیر خودتان هم می شود.
نویسنده : فائزه سجادی | روان شناس عمومی


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید