نمناک/ بسیاری از پدر و مادرها در مقابل نق زدن کودکان نمی دانند چه عکس العملی نشان دهند، به همین جهت در این مورد راه حل هایی را ارائه می دهیم.

نق زدن کودکان یکی از مشکلاتی است که والدین پیوسته با فرزندشان دارند. کودکان خردسال اغلب وقتی خسته، عصبانی یا ناراحت هستند، نق می زنند و وقتی نق زدن هایشان شروع می شود، آرام کردن آنها بسیار مشکل است. روش هایی برای متوقف کردن این نق زدن وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم .

گریه کردن و نالیدن یک راه تضمین شده برای مجبور کردن والدین است تا به آنها نزدیک شوند. به سختی می توان فهمید کودکان برای نق زدن از چه کلماتی استفاده می کنند و چه وقت نق نق می کنند یا برای چه چیزی نق می زنند (این لحنی از صدا به همراه غر زدن های بی پایان است که مشکلاتی را به وجود می آورد ).
نق زدن در سنین سه سال و نیم به اوج خود می رسد. اگر راه حل مناسب پیدا نکنید حتی می تواند تا سنین مدرسه نیز ادامه داشته باشد. ما قصد نداریم در مورد علل این مشکل بحث کنیم (بعضی از متخصصان می گویند این علامتی از نابالغی، لوس شدن یا ناامنی است، در حالی که دیگران فکر می کنند ناشی از نگرانی است ولی در مورد چگونگی مواجه شدن با آن اکنون صحبت خواهیم کرد .
_ برای جلوگیری از عادت به نق زدن، تلاش کنید تا قبل از اینکه این خلق شکل بگیرید جلوی آن را بگیرید .
_ اگر مثل اکثر افراد هستید، اغلب این کار باعث می شود کودکتان سعی کند توجه شما را به خود جلب کند. ازاینرو همیشه مجبور نیست تا با پرت کردن حواستان از فعالیت های دیگر به این هدف برسد. توجه کنید هر روز زمان مشخص را برای کودکتان بگذرانید و قبح کاری جز ماندن با کودکتان در آن مدت خاص نکنید . تمام حواس و توجه خویش را صرف او کنید (غیر از وقتی که نق میزند) .


_ او را مشغول بدارید. انتظار نداشته باشید یک کودک نوپا وقت انتظار را بطور سازنده پر کند سعی کنید برای او انتخاب و گزینه هایی فراهم کنید. وقتی کودکان خسته هستند به نق زدن و گریه کردن روی می آورند، چون کار بهتری برای انجام دادن ندارند .
_ پیش بینی کنید. برای او فعالیتی بیابید، به او نشان دهید چگونه با اشیای جدید بازی کند اجازه دهید بعضی کارهای ساده منزل را انجام دهد. بگذارید علایق او راهنمای شما باشند ما متعجب خواهیم شد که چقدر کودک نوپای شما می تواند برای خودش و شما خوب کار کند. بعلاوه، در این میان او چیزهای زیادی نیز یاد می گیرد

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید