ایران/ نی 35 ساله هستم که چهار سال پیش جدا شدم و پسری پنج ساله دارم؛ پس از گذشت این سال‌ها، هنوز با پدر پسرم به‌ دلیل عدم تمایل او به دیدار فرزندم مشکلاتی دارم اغلب به‌خاطر بی‌قراری‌های فرزندم مجبور به تماس می‌شوم و التماس می‌کنم به ملاقات پسرم بیاید و وقتی هم که به دیدار فرزندم می‌آید جور دیگری اذیت می‌کند مثلاً اگر قرار است چهار روز او را پیش خود نگه دارد بدون اطلاع و خبر، 10 روز او را نزد خود نگه می‌دارد و در این مدت حتی جواب تلفن‌های مرا هم نمی‌دهد... از سوی دیگر، بشدت عصبی و بی قرار شده‌ام چون خواستگاران زیادی دارم اما به‌ خاطر حضانت پسرم نمی‌توام اقدامی کنم
می ترسم بعد از ازدواج حاضر به پذیرش فرزندم نباشند و این نگرانی همیشه باعث پاسخ منفی من به درخواست ازدواج دیگران است، لطفاً مرا راهنمایی کنید.
شرایط پذیرش حضانت فرزند‌تان چگونه است؟ آیا حضانت تا هفت سالگی است یا به کل شما حضانت فرزندتان را با شرایطی خاص مثل پذیرش فرزند به جای دریافت مهریه و... پذیرفته‌اید؟ بی‌تردید تخطی ایشان از قوانین حضور فرزند نزد خود، قطعاً دلایلی دارد که با کشف آن دلایل، بهتر و مساعدتر می‌توانید با ایشان رفتار کنید و درصدد رفع یا مقابله با بهانه جویی‌های ایشان برآیید، توصیه می‌کنیم در صورت مداومت به این رفتار می‌توانید به دادگاه شکایت ببرید و طبق قوانین رفتار کنید البته بهتر است راجع به چگونگی مراحل کار، از یک مشاور حقوقی مشورت بگیرید. اما در مورد عصبی بودنتان باید بگویم، بی‌تردید تنهایی و نداشتن سر و سامان و بلاتکلیفی یکی از دلایل آن است، یادتان باشد شما تا زمانی که زنده اید حق زندگی کردن دارید و باید درست زندگی کنید منحصر کردن خود به فرزند و ادای حق مادری یک طرف ماجراست اما در روی دیگر این ماجرا شما هستید، جوانی‌تان و حق داشتن زندگی سالم. لذا، توصیه می‌کنیم به خواستگاران خود جدی‌تر فکر کنید و بی‌دلیل رد نکنید. شرایط خود را به آنها توضیح دهید و بگویید فرزندی دارید که او را همراه خود به زندگی جدیدتان خواهید آورد. در صورت پذیرش فرد مقابل، عکس‌العمل او را به این مسأله بسنجید و علت پذیرش شرایط و میزان تعهد او به خود و فرزندتان را محک بزنید. سعی کنید حساسیت‌های خود را راجع به حضور فرزند در زندگی‌تان کمتر بروز دهید فقط یک تا سه بار خواسته هایتان را بیان کنید اما بسیار نگویید اما به جای آن، رفتارهای او را مد نظر قرار دهید. ببینید چقدر اهل عمل است و چگونه خودش را با شرایط شما و فرزندتان وفق خواهد داد. مدت زمان آشنایی را کمی طولانی کنید و در این مدت، چگونگی ارتباط خواستگارتان را با فرزند مورد مشاهده قرار دهید به میزان تعهد او به مراقبت از فرزندتان، نحوه پدری کردن، نقش او در تربیت فرزندتان، میزان درگیری او با مشکلات فرزند و... (به معیارهایی توجه کنید که شما از پدر فرزندتان انتظار دارید)؛ در صورت مساعد بودن و مورد تأیید بودن رفتار خواستگارتان از دیدگاه چند نفر ناظر بی‌طرف، توکل به خدا کنید و پاسخ مثبت دهید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی