بانوی شهر/ پس از اینکه مراقبت های کافی را از دستها و ناخنها انجام دادید و شکل و فرم مناسبی را به ناخن های کوتاهتان دادید، زمان آن می رسد تا با رنگی مناسب، آن را زیباتر کنید.

۱ ) بهتر است از رنگهای مات استفاده کنید.
این رنگها به ناخن شما حالت خاص تری می دهد و آن را بهتر نمایش می دهد. بد نیست بدانید این رنگها به قدری طیف وسیعی دارند که هیچ نگرانی برای انتخاب نخواهید داشت.

۲ ) شاید بتوان گفت بهترین انتخاب شما میتواند رنگ های روشن و کمرنگ باشد.
حتما فکر می کنید با انتخاب رنگ های روشن باعث می شوید ناخن هایتان اصلا جلوه ای نداشته باشند، اما می توانید با انتخاب رنگی که چند درجه از پوستتان روشن تر است بهترین نتیجه را بگیرید.
البته باید این را نیز در نظر داشته باشید که رنگ سفید گچی بدترین انتخاب برای ناخن های کوتاه شما خواهد بود، پس هرگز از این رنگ استفاده نکنید.
لاک را با کمی فاصله – تقریبا ۱ میلی متر – از انتهای ناخنتان بزنید تا از برخورد آن با پوسته های کنار و پایین ناخن اجتناب کنید و لاک بهتر روی دست بنشیند.

۳ ) رنگ های تیره برای ناخن های کوتاه انتخاب هوشمندانه ای هستند.
برعکس باور خیلی ها که فکر می کنند رنگهای تیره فقط مختص ناخن های بلند است، باید بدانید که رنگ های تیره می توانند در بلندتر دیده شدن ناخن تاثیر بگذارند.
رنگهای آبی تیره، قرمز یا حتی مشکی، بیشترین توجه را به شکل ناخن جلب می کند. شاید بتوان گفت بدترین انتخاب شما می تواند زمانی باشد که فرم ناخن های کوتاهتان مربع است و شما از یکی از این رنگ ها استفاده می کنید. با این کار ناخن ها کوتاه تر نیز دیده می شوند.
یک روش که می تواند به بهتر دیده شدن ناخنتان کمک کند این است که ابتدا از لاک های بیس استفاده کنید، پس از خشک شدن آنها لاک دیگر را به روی آن اعمال کنید. برای لاک های تیره بد نیست کمی از کناره ها و پایین ناخن فاصله بگیرید و لاک را بزنید. با این روشش ناخنتان کمی باریک تر نشان داده می شود.

۴ ) رنگ قرمز به ناخن جلوه و درخشندگی خاصی می دهد.
قرمز روی هر مدل ناخنی زیباست.

۵ ) از رنگ های هم خانواده برای ناخن های مختلف دست استفاده کنید.
از رنگ روشن شروع کنید و هر ناخنتان را یک رنگ بزنید که هم خانواده و کمی تیره تر باشد. رنگ های طیف رنگی صورتی و بنفش می توانند در این روش بسیار زیبا و چشم نواز باشند.

۶ ) به ناخن هایتان طرح بدهید.
خطوط عمودی می توانند بهترین طرح برای ناخن شما باشند.
در نهایت این را بدانید، ناخن های شما زمانی که بدن سالمی دارید زیباترند، پس حتما به سلامت کل بدنتان اهمیت بدهید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید