نمناک/ این روزها که بسیاری از مردم وسع خرید خانه بزرگ را ندارند و به علت افزایش جمعیت خانه ها کوچک ساخته می شوند ، سایر اجزای خانه مانند اتاق ها ، آشپزخانه ، حمام و دستشویی و... نیز کوچک هستند . کوچک بودن دستشویی باعث نمی شود تا نتوانیم آن را به روشی زیبا تزئین و دکور کنیم.دستشویی کوچک
ما می توانیم با ترفندهایی در دکوراسیون سرویس بهداشتی این فضا را بزرگ تر نشان دهید. در این بخش از دنیای مد شما را با ترفندهای بزرگ کردن فضای دستشویی آشنا می کنیم ، با ما همراه باشید.

وسایل مدرن و براق
با استفاده از اکسسوری یا جزئیات ریز، شیک و براق در سرویس های بهداشتی مانند انواع دستگیره، آویز، شیرآلات و آینه طلایی و براق می توانید سرویس بهداشتی کوچک خود را علاوه بر اینکه به زیبایی تزئین کنید ، نظر بیننده را نیز به سمت این وسایل زیبا بکشانید تا کوچکی سرویس بهداشتی به چشم نیاید.

وسیله ای عجیب و بی ربط
برای ایجاد یک تغییر اساسی در فضای سرویس بهداشتی از وسایل کاملا بی ربط مانند یک لوستر چند شاخه استفاده کنید تا موجب جلب توجه زیاد بیننده گردد تا کوچکی سرویس بهداشتی به چشم نیاید.

طرح عمودی
از دیگر کارهایی که به زیبایی و بزرگ تر دیده شدن سرویس بهداشتی کمک می کند استفاده از طرح و راه راه های عمودی است . استفاده از این طرح ها این توهم را ایجاد می کند که فضای اتاق بلند و بزرگ است.

تناسب کف و دیوار
یک کار ساده، خیلی راحت برای اینکه سرویس بهداشتی خود را بزرگ تر از آنچه هست، نمایش دهید ، این است که کاشی، رنگ و طرحی که برای کف حمام انتخاب کرده اید را روی دیوارها هم ادامه دهیدتا موجب بزرگ تر دیده شدن عمق فضا گردد.

استفاده از سینک های روشویی پایه دار ممنوع
توالت های فرنگی و سینک های روشویی پایه دار فضای زیادی را اشغال میکنند, بنابراین میتوان از تجهیزات شناوری استفاده نمایید که نیاز به فضای محدود دارند.

بزرگ جلوه دادن فضاهای کوچک با نورپردازی
نورپردازی تاثیر زیادی در بزرگ جلوه دادن ، فضاهای کوچک دارد . شما می توانید با استفاده از نورپردازی فضا را بزرگتر و زیباتر نشان دهید.

استفاده از تجهیزات قفسه دار
کمبود فضا را در فضاهای کوچک با استفاده از تجهیزات قفسه دار مدیریت نمایید مثلا در سرویس های بهداشتی کوچک روشویی هایی را انتخاب کنید که داری طبقه و قفسه باشند.

استفاده از رنگ آمیزی
فضای دستشویی کوچک خود را می توانید به کمک رنگ آمیزی بزرگ نشان دهید تا توجه بیننده به رنگ ها جلب شود نه به متراژ دستشوییتان . برای این منظور بهتر است ابتدا روش رنگ آمیزی درست را بدانید . برای بزرگ تر و عریض تر دیده شدن دیوارها ، آنها را با نوارهای افقی رنگ کنید. اگر سقف دستشویی را نیز رنگ آمیزی کنید بیننده متوجه کوچک بودن اتاق نمی شود.

ایجاد عمق در فضا با استفاده از کاغذ دیواری
طرح برخی از کاغذ های دیواری باعث ایجاد عمق و توهم در فضا می شود . شما می توانید از این نوع کاغذهای دیواری در فضای کوچک دستشوییتان استفاده کنید و فضا را بزرگ نشان دهید زیرا این نوع کاغذ دیواری ها به گونه ای است که گویا در پشت دستشویی فضا ادامه دارد.

کاغذ دیواری های گل های درشت
پیش از این هم در بخش دکوراسیون دنیای مد نمناک گفتیم که اگر فضای دستشوییتان کوچک است و تنها می خواهید نگاه ببیننده را جلب زیبایی کنید به صورتی که او متوجه کوچک بودن فضا نشود بهتر است از کاغذ دیواری هایی که طرح های بسیار بزرگ و گل های درشت دارند، استفاده کنید و سقف را نیز کاغذ دیواری بچسبانید.

آینه کاری برای بزرگ نشان دادن فضای کوچک
یکی از قدیمی ترین ترفندهای معماری برای بزرگ نشان دادن فضای کوچک استفاده از آینه های بزرگ برای این فضاها است. برای اینکه همه چیز دوبرابر دیده شود علاوه بر یک آینه بزرگ در قسمت دستشویی، در سه کنج آن نیز آینه کار بگذارید . اگر کناره های این آینه ها لامپ های تخت داخلی را کار بگذارید علاوه بر اینکه نور بیشتری ایجاد می گردد فضا نیز بزرگ تر به نظر می رسد.

دوش حمام بدون اتاقک
اگر فضای شما برای تفکیک حمام و دستشویی کافی نیست آنها را در یک اتاق قرار دهید و هیچ حایلی میان آنها نگذارید . برای اینکه فضا کوچکتر دیده نشود برای بخش حمام لازم نیست از اتاقک یا دیوار جداکننده استفاده کنید و حمام و دستشویی را کنار هم در یک اتاق کار کنید اما برای جلوگیری از پوسیدگی دیوارها زمین تا سقف دستشویی را کاشی کنید.

خلاقیت در طراحی
اگر حمامتان تنها برای یک وان فضا دارد و با نصب وان فضایی برای سینک و کابینت دستشویی باقی نبود بهتر است برای صرفه جویی در فضا با کمی خلاقیت ، سینک دستشویی و آینه را پشت دیوار شیشه ای وان، نصب کنید.

استفاده از کاشی های زیبا و طرح دار
از انواع کاشی های زیبا و طرح دار برای کف زمین دستشویی استفاده کنید تا با دیدن کف دستشویی کوچکی دستشویی به نظر بیننده نیاید. برای زیبا شدن چندین برابر فضا همان ایده را در پشت پنجره هم به کار برید.

استفاده بهینه از فضا
دستشویی هم یکی از اتاق های خانه است پس باید از دیوارهای آن بالاترین استفاده را کنید و از آن برای انبار وسایل اضافه یا کتاب های خود استفاده نمایید . می توانید در دستشویی می توانید علاوه بر ایجاد کتابخانه دیواری برای تزئین آن از قاب عکس و شمعدان هم استفاده کنید.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید