منودلیار/ بدن خوشبو یکی از ویژگی ­‌های افراد شیک‌ پوش است. پاکیزگی و حفظ بهداشت فردی قبل از هر مدل لباس و آرایشی به چشم می آید. فرض کن فردی یک دست لباس گران قیمت و مارک دار بپوشد و همین که از فاصله دو متری اش رد می شوی بوی ناخوشایندی بدهد قطعا از همانجا شبیه فیلم های سروش رضایی (سوریلند) می گویی: “من فکر کنم مامانم داره صدام می کنه” و راهت را می کشی و می روی. گاهی یک فرد را می بینی که آنقدر تمیز و خوشبو است که از صحبت کردن و در آغوش کشیدنش حظ می کنیم و اصلا توجهی نداریم که آیا لباسش برای برند خاصی هست یا نه. بعضی ها آنقدر به نظافت، بهداشت و زیبایی شان اهمیت می دهند که نمی دانی چه کار کرده اند ولی همیشه جذاب و آراسته اند. حالا امروز هم می خواهیم راجع به بهداشت بدن خصوصا در تابستان که بدن بیشتر تعریق دارد، صحبت کنیم و چند راه ساده برای خوشبو نگه داشتن بدن را با هم یاد بگیریم پس در ادامه مطلب همراه من باش.

تمیز کننده کودک
تمیز کننده ­‌ها برای تازه­‌ تر شدن و خوشبو شدن سریع پوست موثر است.

تمیز کننده دست
از تمیز کننده دست برای زیر بغل و برای حذف باکتری و میکروب استفاده کن.

اسپری خوشبو کننده و دئودورانت
استفاده از انواع دئودورانت ها و البته دوش گرفتن روزانه بدیهی ترین راه برای حفظ پاکیزگی بدن است.

آرایش کم
آرایش کم برای مواقعی که می ‌­دانی فعالیت زیادی در پیش خواهی داشت بهترین راه است.

عطر با رایحه مرکبات
عطر ها یا لوسیون ­ها با رایحه مرکبات سریعاً بوی بد را از بدن دور می­‌ کند.

لوسیون ها
بعد از هر بار حمام کردن بهتر است از لوسیون هایی که ست عطر هایت هستند یا بو های خنک و میوه ای دارند استفاده کنی تا هم پوست بدنت خشک نشود و مرطوب بماند هم اینکه بوی خوش روی پوستت بشیند.

پدهای ضد عرق
استفاده از پد های ضد عرق یکی از بهترین روش ها برای تابستان است. از آنجایی که ما در تابستان لباس های سفید و رنگ روشن می پوشیم و بیتر هم عرق می کنیم معمولا ناحیه زیر بغل همه لباس های آستین دارمان لک عرق می افتد و این تصویر زمانی که به یک مهمانی یا قرار کاری دعوت هستی فاجعه است. خب برای جلوگیری از این اتفاق می توانی پد های ضد عرق را از داخل به زیر بغل لباست بچسبانی و بعد از استفاده از خوشبو کننده های بدن یا عطر به فعالیت روزانه ات بدون استری لک عرق روی لباست ادامه بدهی.

اصلاح بدن
اصلاح بدن و تمیز کردن پوست خصوصا برای ناحیه زیر بغل یکی دیگر از موارد بسیار مهم در تعریق بدن است. اصلاح مو های زائد باعث تعریق کمتر و کاهش بوی ناخوشایند از بدن می شود.

آلوئه ورا
استفاده از ژل آلوئه ورا روی پوست علاوه بر خنک کردن بدن، کاهش دمای آن و لطیف کردن پوست می تواند در کمتر شدن تعریق بدن نیز کارساز باشد.

آب های دتاکس
بله تعجب نکن نوشیدن آب زیاد و خوردن آب های دتاکس در تابستانم باعث افزایش ادرار و دفع سموم از بدن شده که در نتیجه آن تعریق کمتر شده و بوی ناخوشایند بدن از بین می رود. خوردن آب زیاد در طول هر فتیده ای که تو فکرش را بکنی دارد؛ از زیبایی پوست و مو گرفته تا پاکسازی بدن و از بین رفتن بوی نامطبوع آن در این روز های گرم و آفتابی.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید