منودلیار/ ساده ترین ترفند های بلندی مژه را می دانی؟ تو از چه روشی برای بلند تر دیده شدن مژه هایت استفاده می کنی؟ مژه های بلند و پرپشت از معیار های جذابیت زنان است که به چشم ها حالت زیبایی بخشیده و نقش موثری در زیبایی چشم ها و گیرا شدنشان دارد. راهکار های زیادی برای بلند جلوه دادن مژه‌­ ها وجود دارد، برخی از آن ها پیچیده و سخت و بعضی دیگر پر هزینه هستند. از بین این ترفند ها، چند روش بسیار ساده و موثر را امروز با هم بررسی می کنیم. در برخی از این روش ها کافیست روند همیشگی ریمل زدنت را کمی تغییر دهی.
اگر مژه‌ های صافی داری و اصولا از فرمژه استفاده می‌ کنی یکی از نکاتی که همیشه باید رعایت کنی مرتب بودن مژه ‌ها قبل از فرمژه زدن است‌ پس همیشه قبل از استفاده از فرمژه، مژه­‌ ها را با برس کوچک مرتب کن. اما این بار به جای اینکه از پایین مژه‌­ ها، شروع به ریمل زدن کنی لایه اول ریمل را فقط به نوک مژه­‌ ها بزن و بعد لایه دوم را مثل همیشه از پایین مژه‌‌ ها به سمت نوک آن ها ریمل بزن. این روش مژه‌­ ها را بلند تر نشان می ­‌دهد و باعث می­‌ شود مژه‌ ها زیاد سنگین نشوند. بعد از خشک شدن ریمل دوباره با برس مژه‌­ ها را مرتب کن. در این زمان است که می توانی تفاوت را احساس ­‌کنی.
یکی دیگر از روش های بلند تر نشان دادن مژه های استفاده از پرایمر مخصوص مژه، قبل از ریمل زدن است. می توانی از این روش برای زیبا تر شدن مزه ها و بلند تر شدنشان استفاده کنی.
اگر مژه های تو صاف هستند و حتما نیاز به استفاده از فرمژه داری و در عین حال می خواهی مژه هایت را بلند نشان بدهی نباید فرمژه را از وسط مژه هایت بزنی بلکه باید فقط کمی سر آن ها را حالت بدهی و سعی کن در ۱/۳ ابتدایی مژه ها فرمژه را بزنی. سپس از یک ریمل بلند کننده مژه روی مژه هایت استفاده کن.
یکی از روش های موثر که می تواند مژه هایت را به صورت دائمی بلند کند استفاده از درمان های خانگی و روغن های تقویت مژه است که به راحتی می توانی در خانه از آن ها استفاده کنی. یکی از این روش ها که علاوه بر بلند کردن به رشد سریع و پرپشت شدن مژه ها کمک می کند، استفاده از سرم خانگی آلوئه وراست. به این صورت که برای درست کردن آن باید ۱ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با ۲ قاشق غذاخوری روغن کرچک و مایع داخل دو عدد کپسول ویتامین E مخلوط کرده، آن را داخل یک قوطی بریز و هر شب قبل از خواب آن را روی مژه هایت بزن. بگذار تا صبح بماند و روز بعد با آّب بشور. ویتامین E و روغن کرچک یکی از مهم ترین تغذیه ها برای رشد مو هستند و از این محلول می توانی برای ابرو هایت نیز استفاده کنی.
استفاده از روغن درون کپسول ویتامین E به تنهایی نیز می تواند باعث پرپشت شدن و رشد سریع مو های مژه ها و ابرو شده که به ضخامت آن ها نیز می افزاید.
چای سبز حاوی آنتی اکسیدان ها، کافئین و فلاونوئید هاست که موجب افزایش رشد مژه ها و پرپشت شدن آن می شود.
کره شیا حاوی مقادیر فراوان ویتامین A و E می باشد که فولیکول های مو را تقویت و به رشد آن ها کمک می کند. هر شب مقداری کره شیا را با نوک انگشتانت روی مژه ها بزن و صبح روز بعد آن را بشور.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید