هنر زندگی/ نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج را می‌توان مشخص کرد؟ شما می خواهید بدانید که آیا شریک عاطفی‌تان آمادگی شروع زندگی مشترک با شما را دارد یا نه؟ در این مقاله قصد داریم علائمی که حکایت از آمادگی مردان برای ازدواج دارند را به شما معرفی کنیم. قبل از ورود به بحث بهتر است یکی از دسته بندی های اصلی شرایط آمادگی مردان برای ازدواج را مشخص کنیم. شرایط ازدواج به دو دسته شرایط فردی و اجتماعی تقسیم می شوند. منظور از شرایط فردی، ویژگی های شخصیتی مرد است؛ اینکه آیا مرد توان فکری لازم برای فهم و مدیریت زندگی مشترک را دارد؟ اما منظور از شرایط اجتماعی هم جایگاهی است که مرد در حال حاضر در اجتماع دارد. ضمن اینکه برای تکمیل این بحث می‌توانید از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید.

1. نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج | عمل‌گرایی

اولین مشخصه‌ای که در یک مرد آماده‌ی ازدواج باید دید عملگرا بودن او است. مردان آماده ی ازدواج مردانی فعال هستند. این مردان در هیچکدام از موضوعات مرتبط با ازدواج تظاهر نمی کنند. بلکه آن ها تمام جنبه‌های مقدماتی ازدواج را در ذهن خود پرورانده اند و به مرحله ی فعلیت رسانده‌اند. خوب مسلم است که چنین مردی کم پیدا می شود. اما تلاش هر دو طرف قبل از ازدواج برای رسیدن به این مرحله لازم و سودمند است. از فرصت رابطه ی عاطفی قبل از ازدواج نهایت استفاده را ببرید و برای فعلیت دادن به شرایط مقدماتی ازدواج به یکدیگر کمک کنید.

2.مردان آماده ازدواج حداقل‌های مالی را دارند

این دسته از مردان قبل از ازدواج در رابطه با مسائلی از قبیل خرید ماشین، خانه، پس انداز و ... صحبت می کنند. اصولا مردان با به اشتراک گذاشتن اطلاعات اقتصادی خود سعی در ابراز اطمینان به شما هستند. از جهتی یکی از ملزمات ازدواج اعتماد و اطمینان زوجین نسبت به یکدیگر است. بنابراین داشتن حداقل های اقتصادی برای مرد و محرم دانستن شما در این رابطه از نشانه های آمادگی مرد برای ازدواج با شما است.

3.محدوده‌ی رابطه عاطفی قبل از ازدواج
هرچقدر محیط فیزیکی رابطه عاطفی قبل ازدواج بزرگتر باشد شریک شما بیشتر آمادگی احساسی برای ازدواج با شما را دارد. او هنگامی که در کنار شما است ترس از دیده شدن توسط آشنایان را ندارد. او از همراهی شما در مکان های عمومی نمی ترسد. او اگر لازم باشد شما را به مهمانی های خانوادگی خودشان دعوت می کند. او اگر لازم باشد شما را به آشنایان و حتی خانواده خود معرفی می کند. اگر او این کار ها را انجام می دهد به این معناست که آمادگی احساسی لازم برای ازدواج با شما را دارد.

4. از هر فرصتی برای ابراز عشق استفاده می کنند

اگر می خواهید بدانید شریک عاطفیتان چقدر به شما پایبندی عاطفی دارد ببینید چقدر برای شاد کردن شما تلاش می کند. او از هر فرصتی برای خوشحال کردن شما استفاده می کند. او می خواهد از بهانه های کوچک هم برای شما خنده و لحظات شاد بتراشد. او برای شما ارزش قائل است و روز هایی مانند سالگرد، ولنتاین و ... را به هیچ وجه فراموش نمی کند. اگر هم از روی حواس پرتی فراموش کند تمام تلاش خود را می کند تا حسن نیت خود را دوباره ثابت کند.

5. از بچه‌دار شدن حرف می‌زنند
یکی از تفاوت های اساسی رابطه ی قبل از ازدواج با زندگی مشترک، فراهم شدن بستر بچه دار شدن است. اگر شریک عاطفیتان در رابطه با بچه دار شدن صحبت و شوخی می کند مطمئن باشید که در تنهایی خود به این موضوع فکر کرده است. مطمئن باشید که او به ازدواج با شما و بچه دار شدن فکر کرده است. بنابراین یکی دیگر از نشانه هایی که حکایت از آمادگی مردی برای ازدواج با شما دارد صحبت و شوخی در رابطه با بچه دار شدن است.

حرف آخر

به یاد داشته باشید که اثبات با تظاهر فرق می کند. هنگامی وجود این شرایط را در مردی قبول کنید که او وجود این شرایط را در خود به شما اثبات کرده باشد. چرا که تظاهر در چنین مواردی یکی از بزرگترین آفت های روابط عاطفی قبل از ازدواج و حتی زندگی مشترک است. اگر مورد ازدواجی دارید که درباره آمادگی او شک دارید می‌توانید از مشاوران متخصص کمک بگیرید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید