منودلیار/ در دنیای متنوع محصولات زیبایی و مراقبت از پوست، ماسک های طبیعی همیشه بهترین گزینه بوده هستند. آن ها در کم ترین زمان و با صرف کم ترین هزینه تأثیر شان را بر روی پوست می گذارند و به راحتی در دسترس هستند. ای روز ها بی نهایت ماسک مراقبت از پوست و زیبایی صورت وجود دارد که با توجه به نوع پوست خودت و موادی که در آشپزخانه موجود داری می توانی یکی از این ماسک های خانگی را امتحان کنی. قبلا در منودلیار انواع ماسک های خانگی برای از بین بردن جای لک، ضد جوش، جوانسازی و… را گفته ایم و حالا امروز می خواهیم با هم چند ماسک شفاف کننده پوست را با هم بررسی کنیم که علاوه بر شفاف کردن پوست خاصیت لیفت کنندی هم دارند. ترند زیبایی این فصل داشتن پوستی شفاف و بدون آرایش است که در عین زیبایی طبیعی اش برق هم بزند. پس در ادامه این مطلب همراه من باش تا با هم ساده ترین روش برای رسیدن به این ترند زیبایی را یاد بگیریم.

ماسک شفاف کننده پوست و لیفت صورت
مواد لازم:
سفیده‌ تخم‌ مرغ: ١‌عدد
عسل: نصف قاشق ‌غذاخورى
آب‌ لیمو ترش ‌تازه: نصف قاشق غذاخورى
طرزتهیه:
مواد را درون ظرفى بریز و به مدت ٢‌ الى ‌٣‌ دقیقه آن را به‌ خوبى هم بزن تا حالت فوم به‌ خود بگیرد.
طرز‌ استفاده:
صورتت را کامل بشور، آن را خشک کن و سپس با استفاده از نوک انگشتانت یا با‌ کمک قلموى ‌تمیز آرایشی، لایه ضخیمی از مواد را به تمام صورت جز اطراف چشم‌ ها بزن. صبر کن تا ماسک حدود ٣٠‌ دقیقه روى پوستت بماند تا کاملا خشک‌ شود و احساس کشش در پوست صورت‌ت احساس کنی. سپس پوستت را با آب‌ ولرم و یک لیف نرم بشور. در نهایت کمى آب‌ سرد به پوست‌ خود بزن و با یک حوله نرم به‌ آرامى آن را خشک کن. مرطوب کننده فراموش نشود.

ماسک گلاب و آلوئه ورا
استفاده از این ماسک برای هر چیزی که فکر می کنی خوب است. این ماسک علاوه بر کاهش التهاب و قرمزی پوست باعث شادابی آن شده، جوش را از بین می برد و مهم تر از همه اینکه پوست را شفاف و سفت می کند. آلوئه ورا و گلاب موجود در این ماسک خانگی برای پوست معجزه هستند و ماده سوم زردچوبه است که باعث روشن شدن پوست می شود. برای تهیه این ماسک جذاب به مواد زیر نیاز داریم:
ژل آلوئه‌ ورا: یک قاشق چایخوری
زردچوبه: ۱/۴ قاشق چایخوری
گلاب: ۲ قاشق چایخوری
نحوه استفاده: همه مواد را با هم مخلوط کن و خمیر به دست آمده از این ترکیب را به مدت حدودا ۲۰ دقیقه بگذار روی صورتت بماند. سپس با آب سرد بشور و دوباره از یک اسپری گلاب به عنوان تونر آبرسان و شاداب کننده پوست استفاده کن.

ماسک لیفت کننده
محال است که اسم لیفت پوست و ماسک های خانگی سفت کننده پوست بیاید و خبری از سفیده تخم مرغ در آن نباشد. سفیده تخم مرغ یکی از مواد بسیار مهم و مغذی برای پوست است که خاصیت لیفت کنندگی خوبی هم دارد. اینجا با هم یکی از ماسک های لیفت کننده پوست با سفیده تخم مرغ را با هم بررسی می کنیم.
سفیده تخم مرغ: ۱ عدد
ماست: ۱ قاشق غذا خوری
ابتدا سفیده تخم مرغ را خوب هم بزن تا کف کند؛ سپس ماست را به آن اضافه کرده و دوباره هم بزن. این مخلوط را با یک قلموی تمیز روی صورت و گردنت بزن و اجازه بده حدودا ۲۰ الی ۳۰ دقیقه یا تا زمانی که احساس کشیدگی روی پوستت کنی، بماند. سپس ان را با آب سرد بشور و با یک حوله مرطوب صورتت را پاک کن. بلافاصله بعد از این ماسک احساس کشیدگی و سفت شدن روی پوستت ایجاد می شود. این ماسک علاوه بر سفت کردن صورت پوست را نیز روشن می کند.
هر کدام از این ماسک ها را می توانی به دلخواه انتخاب کنی و آن را روی صورتت امتحان کنی. اگر تو هم ماسک خانگی خاصی برای خودت استفاده می کنی و از نتیجه آن راضی هستی اینجا برای همه منودلیاری ها بنویس تا با کلی ماسک های هیجان انگیز و جذاب آشنا شویم.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید