منودلیار/ لب های زیبا بسیار روی چهره تاثیر گذارند و می توانند تکمیل کننده صورت و آرایش تو باشد. ترفند های زیادی برای زیبایی و گریم لب ها وجود دارد که می تواند به خوبی لب ها را از آنچه که هست زیبا تر نشان بدهند. تو چی؟ دوست داری لب های زیبا داشته باشی؟ همیشه لب های زیبا صرفا برجستگی و بزرگ بودنشان نیست. یک لب زیبا شاید بزرگ نباشد اما پوستی جوان، شاداب، بدون ترک خوردگی و با لطافتی دارد. هر لبی زمانی زیبا می شود که به فرم همان صورت بیاید و گرنه معیار زیبایی اصلا روی ابعاد نیست. لب هایی که پوست شاداب و نرمی دارند و بدون ترک خوردگی هستند باعث جوان تر نشان دادن چهره و کم کردن سن می شود. لب های نرم و صورتی یکی از نشانه های سلامت است و بعضی مواقع مراقبت های اشتباه باعث خشک شدن و تغییر رنگ آن ها می شود. لب ها نیز مانند پوست، مو و ناخن نیاز به مراقبت های مخصوص به خود و تغذیه صحیح دارند کمه اگر به آن اهمیت بدهی دیگر جزو افرادی نیستی که همیشه در زمستان و تابستان از خشکی لب هایشان شکایت دارند.
در این مقاله می خواهیم با هم چند راه ساده برای داشتن لب هایی زیبا و جوان را یاد بگیریم و ببینیم بهترین راه ها برای داشتن لب هایی زیبا و بدون خشکی و ترک خوردگی چیست؟

برای داشتن لب های زیبا و جوان نکات زیر را همیشه به یاد داشته باش:
آب نه تنها برای سلامتی، پاکسازی، لاغری و زیبایی پوست بسیار مورد نیاز است به همین دلیل کلید اصلی سلامت و زیبایی لب ها است. حتما در روز ۸ لیوان آب بنوش؛ میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی ات حتما بگنجان. این مواد غذایی علاوه بر ویتامین ها و فیبر هایی که به بدن می رسانند آب زیادی هم در خود دارند که باعث آبرسانی به لب ها می شود؛ از رژ لب های ارزان که باعث خشکی و تیرگی رنگ لب می شود استفاده نکن. این لب ها سن تو را بیشتر نشان داده و صورتت را خسته و بیمار می کند؛
حتما همیشه یک بالم لب مرطوب کننده همراه خودت داشته باش. فرقی ندارد که زمستان باشد یا تابستان؛ سرما و نور خورشید هر دو می توانند باعث بروز خشکی لب ها بشوند.

۱. عسل
عسل برای از بین بردن رنگدانه های تیره لب بسیار مفید است. شب ها قبل از خواب به لب هایت کمی عسل بزن. نتیجه و معجزه عسل را بعد از یک ماه مشاهده خواهی کرد. ترفند بعدی استفاده از اسکراب عسل است که می توانی قبل از آرایش های مهم و رفتن به مهمانی حتما از این اسکراب استفاده کنی تا پوست های مرده و خشک از روی لب های بروند و پوستی صورتی و جوان برای زدن یک رژ لب فوق العاده در اختیارت قرار بگیرد. برای این کار شکر قهوه ای را با چند قطره روغن نارگیل و عسل مخلوط کن، روی لب هایت بگذار و ماساژ بده.

۲. وازلین
وازلین کاربرد های زیادی در زیبایی دارد که یکی از آن ها آبرسانی به لب هاست. همیشه قبل از زدن رژ لب به لب هایت از کمی وازلین استفاده کن.
یک بار در هفته به وسیله یک مسواک نرم و کمی وازلین سلول های مرده را از بین ببر.

۳. شکر
یکی از بهترین لایه بردار ها در طبیعت شکر است. می توانی یک قاشق غذاخوری عسل را با دو قاشق شکر مخلوط کرده، روی لب ها ماساژ بده و بعد از ۱۰ دقیقه بشور.

۴.آلوئه ورا
معجزه آلوئه ورا را در همان لحظه می توانی ببینی. ژل آلوئه ورا را به لب هایت بزن و بعد از اینکه خشک شد با آب ولرم بشور. آلوئه ورا باعث آبرسانی و نرمی لب های و به طور کلی پوست بدن می شود.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید