منودلیار/ موها به عنوان یکی از اصلی ترین فاکتور های زیبایی برای هر خانمی مهم هستند. همه ما خانم ها صرف نظر از جنس مو هایمان، دوست داریم مو هایی سالم، شاداب و زیبا داشته باشیم که مستلزم رعایت یک سری اصول مراقبت از مو خواهد بود. یکی از این اصول انتخاب شامپو مناسب برای شست و شو به شمار می رود. مو های ما با توجه به جنس و نوع آن ها به شامپو های مخصوص نیاز دارند و در صورت انتخاب اشتباه، به بافت ساقه و ریشه مو ها آسیب رسیده و دیگر خبری آن مو های شاداب، درخشان و زیبا نخواهد بود. در ضمن نکته دیگری که لازم است در مورد استفاده از شامپو مد نظر قرار دهی این است که متخصصان توصیه می کنند استفاده روزانه از این محصول اشتباه است و به ساقه مو آسیب می زند پس در دوش گرفتن روزانه از کلاه حمام استفاده کن و با توجه به جنس مو ها تعداد دفعات شستشوی آن ها را در طول هفته تعیین. برای این منظور پیشنهاد می کنم مقاله “هر چند وقت یک بار مو هایت را می شویی” منودلیار را بخوانی.
در ادامه با منودلیار همراه باش تا بدانی در انتخاب یک شامپوی مناسب برای مو هایت به چه نکته هایی نیاز است توجه کنی.

۱. موهای معمولی
معمولا افرادی که مو های معمولی دارند، از کم حجم و نازک بودن آن ها شکایت دارند و راه حل این موضوع استفاده از شامپو های حجم دهنده است. مواد موجود در این شامپو ها اطراف ساقه مو را در برگرفته و به تو کمک می کند که مو هایت را پر حجم تر نشان دهی.

۲. موهای فر
مو فرفری های عزیز معمولاً مو های خشک تر و آسیب پذیر تری نسبت به سایر افراد دارند؛ فرقی نمی کند مو هایت به صورت طبیعی فر است یا خودت آن ها را فر کرده ای، لازم بوده به رطوبت و آبرسانی مو ها توجه مضاعف نشان دهی. برای اینکه مو های قوی و خوش حالت داشته باشی، از شامپو های تقویت کننده و دارای منشا گیاهی استفاده کن.

۳. موهای چرب
برای از بین بردن چربی اضافی مو های چرب لازم است از شامپو های حاوی روغن طبیعی و پروتئین یا شامپو های ضد شوره استفاده کرد ولی دقت کن که در این کار زیاده روی نکنی چرا که می تواند به بافت مو هایت آسیب برساند.

۴. موهای رنگ شده
شامپو های مناسب برای مو های رنگ شده لازم است حاوی دو ماده مهم باشند: آنتی اکسیدان و مواد محافظت کننده از اشعه UV؛ نور خورشید و اشعه های مخرب آن برای سلامت مو بسیار مضر هستند و از آن جایی که مو های رنگ شده، حساس هستند و بیشتر مستعد آسیب به شمار می رود پس تأثیر آن ها بر روی این نوع از مو ها بسیار شدید تر خواهد بود.
آنتی اکسیدان و مواد محافظت کننده از اشعه UV، باعث می شوند که رنگ مو ها کدر نشود و آسیب های احتمالی به حداقل برسد. متخصصان شامپوهای حاوی پارابن و عاری از سولفات را به دلیل تقویت مو ها و ماندگاری بیشتر رنگ مو توصیه می کنند.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید