آی آر میکس/ چه چیزی بدتر از یک جفت زیر بغل عرق کرده است؟ چیزی که می تواند باعث خجالت و حتی تاثیر منفی در زندگی اجتماعی شما شود. مطمئنا اینکه هر دو هفته یک بار لباس خود را عوض کنید چندان به صرفه نیست. در این مطلب آی آر میکس به روش از بین بردن لکه عرق روی لباس می پردازیم.

چگونه لکه عرق روی لباس را پاک کنیم؟
پیش از این در آی آر میکس به آموزش روش های از بین بردن لکه چربی لباس پرداخته بودیم. در همین راستا این بار قصد داریم شما را با روش های از بین بردن لکه عرق بدن روی لباس سفید و رنگی آشنا کنیم.

جلوگیری از لکه عرق روی لباس
۱- با پوشیدن یک زیر پیراهنی ارزان زیر لباس تان از ایجاد لکه عرق بر روی پیراهن ها و لباس های زیبای خود جلوگیری کنید. برای لباس های اندامی می توانید از پدهای عرق گیر یا محافظ عرق استفاده کنید.
۲- از یک ضد عرق قوی استفاده کنید. ضد عرق، مانع ایجاد باکتری های ایجاد کننده عرق و در نتیجه لک شدن لباس تان می شود. ضد عرق را قبل از خواب استفاده کرده و اجازه دهید قبل از پوشیدن لباس کاملا خشک شود. اگر مقدار زیادی از آن را استفاده کنید و یا تا خشک شدن کامل آن صبر نکنید، خود ضد عرق لکه های زردی روی لباس به وجود می آورد.
۳- موهای زیر بغل تان را اصلاح کنید. این موهای اضافی می توانند مقدار زیادی عرق، خاک و باکتری را جمع آوری کنند. پس با اصلاح آن از ایجاد عرق و انتشار بویی که به علت وجود باکتری است جلوگیری کنید.
۴- شستن سریع لباس دارای عرق برای جلوگیری از لکه عرق روی لباس است. هرچقدر عرق بر روی لباس بیشتر بماند و خشک شود، لکه قوی تری ایجاد می کند. این لباس ها با کمی از مواد شوینده و آب سرد شسته تا لکه های آن از بین برود.
۵- دئودورانت هم می تواند مانند برخی ضد عرق ها لکه های زرد روی لباس ایجاد کند. برای جلوگیری از عرق باید یک لایه نازک از دئودورانت را به زیر بغل تان زده و اجازه دهید در مجاورت هوا قبل از لباس پوشیدن خشک شود. راز استفاده از آن این است که باید دئودورانت را به خود بزنید نه به لباس تان.

از بین بردن لکه زرد عرق روی لباس

آیا لباس های تان بطور معمول موقع کار یا هرس چمن ها در یک روز گرم دچار لکه ناشی از عرق می شود؟ اگر اینطور است بدانید که از بین بردن این نوع لکه ها آسان تر است. اگر این لکه ها را زودتر بشویید نباید نگران ماندگاری آن بر روی لباس خود باشید. آن بخش از لباس که کثیف است را با آب سرد خیس کرده و شستشو دهید.
سپس به آرامی آن بخشی که لک شده را تا از بین رفتن کامل لکه بشویید. زمانی که خشک شد می توانید آن را با بقیه لباس هایتان بدون نگرانی بشویید.

از بین بردن لکه عرق روی لباس

اگر لکه های عرق از قبل روی لباس تان مانده، باز هم قادرید آنها را از بین ببرید. اما مسلما از بین بردن آن کار بیشتری از شستن لباس با آب سرد می برد. با چند راه حل خانگی می توان این لکه ها را از بین برد، اما باید مطمئن شوید که کدام نوع برای لباس تان مناسب است. به عنوان مثال از بین بردن لکه عرق از لباس رنگی با از بین بردن آن از روی لباس سفید متفاوت است، به همین دلیل روش های مختلفی را در اینجا برایتان بازگو کرده ایم.

لکه عرق روی لباس سفید
لکه عرق روی لباس سفید اغلب بیشتر از لباس های رنگی دیده می شوند. بنابراین زمانی که ایجاد می شوند خجالت آور ترند، مخصوصا اگر یک قرار ملاقات و یا یک جلسه مهم در پیش داشته باشید. اما نگران نباشید چون مجبور نیستید لباس مورد علاقه خود را کنار بگذارید. برای رفع لکه عرق روی لباس سفید به موارد زیر نیاز دارید:
یک فنجان سرکه سفید
نصف فنجان جوش شیرین
یک قاشق غذاخوری نمک
یک قاشق غذاخوری آب اکسیژنه
۲ فنجان آب گرم
یک ظرف بزرگ برای خیساندن لباس و محلول های تمیز کنده
کاسه کوچک
قاشق فلزی
حوله
حالا برای از بین بردن لکه های عرق روی لباس باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

به ازای ۲ فنجان آب گرم، ۱ فنجان سرکه سفید در ظرف بریزید.
لباس را طوری در این محلول بخیسانید که لکه عرق کاملا در محلول قرار گیرد. بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به آن زمان دهید.
حال در کاسه کوچک مخلوط آب اکسیژنه، نمک و جوش شیرین را آماده کنید. سپس آنها را با قاشقی مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند.
یک سطح صاف را با حوله بپوشانید.
لباس تان را از محلول خارج کرده و آب اضافی آن را بگیرید.
لباس را روی حوله پهن کنید، با یک قاشق از مخلوط خمیری روی قسمت های خیس لباس بمالید، اجازه دهید مخلوط ۲۰ دقیقه روی لباس بماند.
پس از این مدت زمان می توانید لباس را طبق معمول دفعات قبلی مورد شستشو قرار دهید.
از بین بردن لکه عرق بدن روی لباس رنگی
شاید اگر بدانید که روشی که برای از بین بردن لکه عرق روی لباس های سفید را نمی توان برای لباس های رنگی بکار برد، شگفت زده شوید. زیرا آب اکسیژنه باعث خرابی لباس می شود. برای از بین بردن این لکه ها از روی لباس های رنگی، ابتدا لباس را در مخلوط آب سرد و سرکه سفید برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قرار دهید. سپس آب سرد را روی قسمت های لکه دار ریخته و به آرامی با انگشتان تان تا از بین رفتن کامل لکه بشویید. سپس لباس را با سایر لباس های هم رنگ آن بطور کلی بشویید.
اگر سرکه سفید در دسترس ندارید، می توانید از آسپرین استفاده کنید. آنها را خرد کرده و با آب لصورت خمیری در آورید. این خمیر را بر روی قسمت های لکه دار بمالید، ۱ ساعت زمان دهید، سپس لباس را شسته و خشک کنید.

چطور لکه های زرد رنگ عرق را از بین ببریم؟

برای از بین بردن لکه زرد عرق روی لباس به موارد زیر نیاز خواهید داشت:
ظرف صابون مایع
نوشابه گازدار
آب سرد
مسواک
آب اکسیژنه
کاسه کوچک
اگر همه مواد را آماده کردید، لباس تان را روی سطح صافی بصورت پشت و رو قرار داده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:
۱- در یک کاسه کوچک مقدار برابر از نوشابه گازدار، صابون مایع و آب اکسیژنه را ترکیب کنید (حدود ۱ قاشق غذا خوری از هر کدام). برای لباس های رنگی به جای آب اکسیژنه از آب سرد استفاده نمایید.
۲- مخلوط را روی نواحی لکه دار اسپری کنید.
۳- می توانید با مسواک، مخلوط را به لکه های عرق برسانید.
۴- اجازه دهید این مخلوط تا یک ساعت روی لباس تان بماند. سپس لباس را شسنه و خشک کنید.

چطور لکه های عرق را قبل از اینکه ماندگار شود از بین ببریم؟

عرق کردن، بیش از آنچه شما فکر می کنید رایج است. متأسفانه این چیزی است که بسیاری از مردم با آن مواجه می شوند و مسلما کسی مایل نیست با کسی جلسه ای داشته باشد در حالی که لکه های عرق روی لباسش پیداست. اگر جلسه مهمی پیش رو دارید یا لباس هایتان مدام دچار لکه ناشی از عرق می شوند، بهتر است یک پیراهن اضافه در دفتر کارتان نگه دارید.
به محض اینکه لکه های عرق روی لباس ظاهر شد، آن را عوض کرده و لباس کثیف را داخل حمام برده و با آب سرد مناطق لک شده را شستشو دهید. این کار سبب می شود که لکه ها در لباس ماندگار نشود. سپس می توانید لباس را آویزان کرده تا خشک شود. از آن جا که به لکه ها فرصتی ندادید که در لباس تان ماندگار شوند دیگر نگران از بین بردن آن با شیوه های خاص نخواهید بود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

فناورد
فناورد آگهی