نبض ما/ روش پروتز مو یکی از راه حل های مناسب برای حل مشکل کم پشتی و جبران ریزش مو است. نتایج طولانی مدت و هزینه های مقرون به صرفه پروتز مو نسبت به پیوند مو و کاشت مو از ویژگی های مهم این روش برای پرپشت کردن موهای آسیب دیده است. بسیاری از مردان و زنانی که از روش پروتز مو استفاده می کنند، از آن راضی بوده و این روش را بهتر از روش کاشت مو می دانند. چون براحتی با این روش ترمیم مو و کم پشتی مو اصلاح میشود .

پروتز مو چیست؟

در روش ترمیم مو باید از عناصری استفاده کرد تا موهای جایگزین را به راحتی روی سر ثابت نگه دارند. برای این کار، از پروتز مو استفاده می کنند. پروتز مو، شبکیه ای است که برای قرار گرفتن مو بر روی سطح پوست سر از آن استفاده می شود.
معمولا پروتز در نواحی از سر که مو دچار ریزش شده است و یا از تراکم موی کمتری برخوردار است، قرار داده می شود. رشته های پروتز، مجموعه ای از شبکه واحد و یا گروهی است که از جنس خاصی مانند پوست انسان ساخته شده و شبیه سازی شده است.
پروتز مو می تواند دائمی و یا موقت برای ترمیم مو به کار رود و ظاهر زیبا به موهای شما بدهد. جنس پروتز ها معمولا از الیاف نانو است. در پیوند مو هم گاها از این پروتز های مو استفاده میشود.

تفاوت بین روش پروتز مو و کلاه گیس چیست؟

1- در برخی موارد از پروتز مو برای بیمارانی که در نتیجه آسیب یا درمان بیماری، دچار ریزش مو شده اند، استفاده می شود.
اولین تفاوت پروتز با کلاه گیس این است، کلاه گیس را تنها با استفاده از نوار لاستیکی، کاغذی یا استاپل به سر ثابت می کنند، در حالی که پروتز مو، با استفاده از چسب های مخصوص بر روی سر ثابت می شود تا فرد بدون برداشتن آن، فعالیت های روزمره نظیر حمام کردن، تمرین و یا رفتن به استخر انجام دهد.
2- پروتز مو را می توان با توجه به نیاز مشتریان در هر نقطه ای از سر و یا تنها یک بخش پوشش داد در حالی که کلاه گیس تمام سر را پوشش می دهد.
3- پروتز را می توان در بلند مدت استفاده کرده و روی سر ثابت نگه داشت، در صورتی که کلاه گیس را حداکثر تا چند ساعت می توان استفاده کرد.
4- موادی از جنس نانو در پروتز مو، به کار رفته است که مانع از تجمع باکتری ها و قارچ ها شده و مشکلی برای پوست سر ایجاد نمی شود اما در کلاه گیس، ممکن است میکروب ها و باکتری تجمع کرده و رشد و تکثیر کنند.
5- در روش پروتز مو، به گونه ای عمل می شود که مو کاملا طبیعی بوده و تصور می شود که از زیر سر رشد کرده و مصنوعی نیست. البته این تکنیک در مورد پروتز های نانو صدق پیدا می کند.
به دلیل استفاده از تار موهای مصنوعی در کلاه گیس، این موها کیفیت مناسبی نداشته و ظاهری غیر طبیعی به موی سر می دهند و در نگاه اول، هر فردی می تواند کلاه گیس را تشخیص دهد. بنابراین، کیفیت و نوع الیاف مو در هر روشی، کاملا مهم بوده و بر ظاهر موها تاثیر زیادی می گذارد.
6- تراکم مو و میزان آن در پروتز، قابل تعیین است به این معنی که، فرد می تواند هر تعداد تار مو برای نواحی مختلف آسیب دیده درخواست کند. علاوه براین با پروتز مو، فرد به راحتی می تواند فعالیت های عادی خود را از جمله شنا، رفتن به استخر، حمام و ورزش را انجام دهد اما با کلاه گیس، این کارها به راحتی امکان پذیر نیست.
7- فرد می تواند پروتز مو را رنگ کرده، فر کرده و یا مش کند اما چنین کاری روی کلاه گیس مقدور نیست.

مزایای روش پروتز مو

پروتز مو برای افرادی که دچار آسیب های مختلف مو، طاسی، بیماران شیمی درمانی یا افرای که دارای ریزش مو هستند، گزینه مناسبی است. فرد ابتدا به پزشک مراجعه کرده و پزشک متخصص پس از بررسی روش مناسب را برای درمان انتخاب می کند.
برخی از مزایای روش پروتز مو عبارتند از:
1- نتیجه روش پروتز مو، فوری است
2- قیمت پروتز مو، بسیار پایین تر از کاشت مو است.
3- پروتز مو اگر چه دائمی نیست اما راه حل درمانی طولانی مدتی است.
4- روش پروتز مو به فرد این امکان را می دهد تا به راحتی تمام فعالیت های زندگی روزمره خود را بدون محدودیت (مانند ورزش، ورود به استخر و یا دریا، حمام کردن، خواب)، انجام دهد.
5- پروتز مو روشی غیر تهاجمی و غیر جراحی است.

معایب و موارد منع پروتز مو

1-افرادی که به مواد پروتز مو حساسیت دارند، نباید به پروتز مو ادامه دهند البته این امر در اکثر افراد به ندرت رخ می دهد زیرا مواد نانو پروتز معمولا حساسیتی ایجاد نمی کند.
2- اگر نتیجه روش پروتز مو رضایت بخش نباشد، این روش کاملا برگشت پذیر است.

ظاهر پروتز مو
اگر پروتز مو با کیفیت باشد و روش قرارگیری آن روی پوست سر، به شیوه ای مناسب و دقیق انجام شود، نتیجه بسیار رضایت بخش است و مشکل خاصی برای فرد ایجاد نمی کند. در صورت کیفیت بالای پروتز مو، موهای پروتز شده کاملا طبیعی خواهند بود.
پروتز مو در چه اندازه هایی در دسترس است؟
شما می توانید بر طبق ناحیه آسیب دیده موهای خود و یا پرپشت جلوه دادن موها، هر اندازه از پروتز را درخواست کنید. در ابتدا، پزشک متخصص، کل سر یا منطقه خاص که نیاز به پوشش دارد را اندازه گیری کرده و طبق اندازه مورد نظر، پروتز ساخته می شود.
در مرحله دوم، شما می توانید ابعاد مدل های مختلف پروتز مو را روی سر خود امتحان کرده و اندازه ایده آل را انتخاب کنید.
بین ساختارهای پیش ساخته، کاربردی ترین مدل ها، معمولا پروتز هایی است که تنها بالای سر را پوشش می دهند. همچنین بعضی از پروتز ها را می توان به ابعاد دلخواه رسانده و قالب آن را براساس نیاز تنظیم کرد.

هزینه پروتز مو چقدر است؟

هزینه پروتز مو نسبت به کاشت مو ارزان تر است و بدون جراحی و سریعتر صورت می گیرد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید