تابناک با تو/ چهره‌تان هر چقدر هم که زیبا باشد، هرگز نباید مو‌های خود را نادیده بگیرید. اگر موهایتان به علت قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خشن یا به علت سهل‌انگاری در وضعیت بدی باشند، هرگز نمی‌توانید کاملاً زیبا به نظر برسید. اما دلیلی برای ناامیدی نیست! می‌توانید با استفاده از دستور‌العمل ماسک مو خانگی موز ما جوانی و درخشندگی را به مو‌های خود بازگردانید.

ماسک مو خانگی با موز
موز برای مو بسیار عالی است. ارزان است و در تمام طول سال موجود. می‌توانید به راحتی در بازار محله‌تان قدم بزنید و موز‌هایی را که نیاز دارید انتخاب کنید. موز دارای خاصیت مرطوب‌کنندگی است که به آن کمک می‌کند تا عمق پوست نفوذ کند و مو‌های شما را آبرسانی نماید. حاوی ویتامین‌هایی مانند A، E، C. و روغن‌های طبیعی است که باعث جلوگیری از مو خوره، بهبود رشد مو و بهبود قابلیت ارتجاعی مو می‌شود. موز غنی از پتاسیم و آنتی‌اکسیدان هم هست. حاوی حدود ۷۵ درصد آب است که به طور طبیعی موهایتان را مرطوب می‌کند. موز حتی می‌تواند از ریزش مو و شکستگی آن جلوگیری کند. علاوه بر این، این میوه‌ی جادویی می‌تواند موهایتان را شاداب‌تر و ارتجاعی‌تر کند!

وای! چه کسی می‌دانست موز این قدر برای مو خاصیت دارد؟ حالا که می‌دانید، وقت آن رسیده است که ماسک مو خانگی را با موز تهیه کنید! چرا پولی را که به سختی درمی‌آورده اید برای نرم‌کننده‌های شیمیائی هزینه کنید، وقتی می‌توانید در خانه بهتر از آن را درست کنید؟ بهترین خاصیت این نرم‌کننده این است که همه‌ی مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن به راحتی در دسترس هستند، فقط کافیست در کابینت‌های خود نگاهی بیندازید.

به چه چیز‌هایی نیاز دارید؟
۲ یا ۳ موز (بسته به طول موهایتان)
۲ قاشق غذاخوری عسل
۲ قاشق غذاخوری شیر نارگیل
۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون
چند قطره گلاب
اگر بخواهید می‌توانید ۲ قاشق غذاخوری ماست هم به موز‌ها اضافه کنید. ماست باعث می‌شود نرم‌کننده غلیظ شود.

نحوه‌ی ساخت ماسک مو خانگی موز
موز را به قطعات کوچک خرد کنید و در کاسه بریزید.
شیر نارگیل را اضافه کنید. سپس عسل را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.
حالا می‌توانید روغن‌های نارگیل و زیتون را اضافه کنید.
همه این مواد را در مخلوط‌کن بریزید و به خوبی ترکیب کنید تا همه چیز کاملاً مخلوط شود و ترکیبی نرم داشته باشید.
چند قطره گلاب برای رایحه‌ی دلپذیر اضافه کنید.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید