زیبامون/ همان طور که برای خانم ها مدل مویشان اهمیت زیادی دارد، مدل ریش در بین آقایان بسیار مورد توجه است. در انتخاب مدل ریش عواملی مثل رنگ مو، قاب صورت، میزان پرحجمی و پرپشت بودن مو، سن و صاف یا فر بودن موثر است. طبق تحقیقات و آخرین نظر سنجی های شرکت اینترنتی YouGov از سال 2011 به بعد ریش گذاشتن طرفداران بیشتری پیدا کرده است و از محبوبیت خوبی برخوردار است. با وجود تنوع مدل و ابزار اصلاح پیشرفته تر باعث شده است که آقایان بیش از پیش به انتخاب مدل ریش خود اهمیت بدهند. طبق نظر سنجی های انجام شده این روزا حتی خانم ها ، آقایانی که ریش می گذارند را بیشتر می پسندند و از آن استقبال می کنند. با ریش گذاشتن سلبریتی ها و افراد معروف، بازار ریش گذاشتن داغ تر شد و در دنیای فشن مردانه کمک شایانی کرد. در ادامه با زیبامون همراه باشید تا بیشتر به انواع ریش و مدل های جدید بپردازیم.

مدل های ریش مردانه
• یکی از مدل های ریش، ته ریش است که در دهه ی 1900 به اندازه ی الان طرفدار نداشت و با اصطلاحی به اسم ساعت 5 عصر نام گذاری می شد. دلیل این اصطلاح این بود که مردان صبح ریش خود را اصلاح می کردند و بعد ظهر مجدد نیاز به اصلاح داشتند. در آن زمان ته ریش نماد جذابیت نبود و بیشتر نشانه ی سهل انگاری و نامرتب بودن به شمار می رفت ولی امروزه طرفداران زیادی دارد.

مدل ته ریش
• ریش بزی مدل دیگری از انواع ریش محسوب می شود. این مدل حجم زیادی ندارد ولی در جذابیت تاثیر زیادی می گذارد. معمولا افراد مشهور مانند بازیگران سینما و خواننده ها، روشن فکر ها و کسانی که دارای رگه های طغیانگری هستند این مدل از ریش را می پسندند. در مدل از ریش برخی از افراد بالای لب و چانه را پر می کنند و برخی حد فاصل آن ها را می تراشند.

ریش بزی

• ریش کوتاه از ته ریش بلند تر است. این مدل از ریش برای همه ی چهره ها و موقعیت ها مناسب است. در صورتی که مرتب نگه داشته شود.

ریش کوتاه
• ریش کامل و بلند قبل تر ها غیر عادی تر به نظر می رسید اما امروزه طرفدران زیادی را به خودش جذب کرده است. اگرچه این مدل از ریش رسیدگی زیادی می خواهد تا همیشه مرتب باشد.

ریش بلند
با ریش گذاشتن می شود عیوب پوست و صورت را از پوشاند. برای مثال کسانی صورت گردی دارند باید به نوعی ریش بگذارند که صورتشان کشیده تر به نظر برسد و کسانی که صورت کشیده ای دارند نباید به گونه ای ریش بگذارند که صورتشان کشیده تر نشان داده شود. با تغییر مدل ریش می توان صورت را پُر تر و یا لاغر تر نشان داد. در ادامه مدل های مناسب ریش برای انواع فرم و قاب صورت قرار می گیرد با ما همراه باشید.
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید