زیبامون/ کیوی یکی از میوه های خوش رنگ و خوشمزه ای هست که در کنار خواص و فوایدی که برای بدن داره میتونه برای پوست هم مثل معجزه عمل کنه و بسیار از مشکلات پوستی رو برطرف کنه. در ادامه با ما همراه باشید و آموزش درست کردن چند مدل ماسک صورت با کیوی رو ببینید و یاد بگبرید و حتما برای حفظ سلامت و زیبایی پوستتون مورد استفاده قرار بدید.

ماسک صورت با کیوی چه فوایدی دارد؟
کیوی یک منبع عالی از ویتامین C، E، کاروتنوئید، فنلیک و آنتی اکسیدان بوده که از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد مراقبت میکنه و تاثیر خیلی خوبی در جوانسازی پوست داره. ویتامین C موجود در کیوی از کلاژن موجود در پوست محافظت میکنه و از این طریق به حفظ حالت ارتجاعی پوست کمک خواهد کرد. علاوه بر این کیوی دارای خاصیت ضدالتهابی بوده و از بروز جوش و آکنه، بثورات و سایر التهابات پوستی نیز جلوگیری خواهد کرد.

ماسک صورت با کیوی و ماست
برای درست کردن این ماسک صورت به یک کیوی له شده و یک قاشق ماست نیاز داریم. کیوی و ماست رو در یک ظرف مناسب بریزید و به خوبی با هم مخلوط کنید. یک لایه نازک از این ماسک رو بر روی پوست صورت و گردن بمالید و اجازه بدید به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست بمونه و بعد پوستتون رو با آب گرم بشویید.
ویتامین C موجود در این ماسک باعث افزایش درخشش پوست میشه و AHA موجود در ماست، باعث شارژ سلول های پوست و جوانسازی پوست خواهد شد. علاوه بر این ماسک کیوی و ماست تاثیر خیلی خوبی در کاهش لکه های پوستی نیز دارد.

ماسک صورت با کیوی و لیمو
برای درست کردن این ماسک صورت خانگی به یک کیوی و یک قاشق آب لیمو نیاز داریم. یک کیوی رو به خوبی له کرده و با یک قاشق آبی لیمو مخلوط کنید. این ماسک رو به طور یکنواخت روی پوست صورت و گردن بمالید و بعد از گذشت 15 تا 20 دقیقه و زمانی که ماسک روی پوست خشک شد، آن را با آب ولرم بشویید.
این ماسک کمک میکنه تا ظاهر منافذ پوستی کوچک شده و به دلیل وجود آب لیمو تاثیر خیلی خوبی در کمرنگ و محو شدن لکه های پوستی خواهد داشت. این ماسک صورت برای افرادی که پوست چرب دارند بسیار مناسب است.

ماسک صورت با کیوی و موز

برای درست کردن این ماسک صورت به یک کیوی، یک قاشق موز له شده و یک قاشق ماست نیاز داریم. کیوی رو له کرده و با موز و ماست مخلوط کنید. این مواد رو بعد از مخلوط کردن به صورت یک لایه نازک روی پوست صورت و گردن بمالید و 20 تا 30 دقیقه صبر کنید تا ماسک روی پوست خشک شود و بعد آن را بشویید.
موز دارای خاصیت مرطوب کنندگی فوق العاده ای بوده و ماست نیز تاثیر خیلی خوبی در تغذیه و سم زدایی پوست داره و این ماسک صورت میتونه تاثیر خیلی خوبی در افزایش نرمی و لطافت پوست داشته باشه.

ماسک صورت با کیوی و ژل آلوئه ورا
این ماسک از یک کیوی له شده و یک قاشق ژل آلوئه ورا طبیعی و تازه درست می شود. این مواد رو به خوبی در یک ظرف مناسب مخلوط کنید و به تمام قسمت های پوست صورت و گردن بمالید. این ماسک صورت باید حداقل 15 تا 20 دقیقه روی پوست بمونه و بعد از روی پوست بشوید.
این ماسک صورت، خاصیت مرطوب کنندگی داره و طراوت خیلی زیادی رو برای پوست صورت ایجاد میکنه و برای انواع پوست نیز مناسب هست.

ماسک صورت با کیوی و زرده تخم مرغ
برای درست کردن این ماسک صورت خانگی به یک قاشق کیوی له شده، یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و یک زرده تخم مرغ نیاز داریم. کاری که باید انجام بدید این هست که کیوی له شده رو با روغن زیتون مخلوط کرده و سپس زرده تخم مرغ رو به این ترکیب اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید. این ماسک رو باید به مدت 15 دقیقه روی پوست صورت قرار بدید و بعد با آب گرم بشویید.
تخم مرغ دارای خاصیت سفت کنندگی برای پوست هست و تاثیر خیلی خوبی هم در پاکسازی پوست داره. این ماسک صورت باعث بهبود رنگ پوست میشه، منافذ پوستی رو سفت و محکم میکنه و درخشش خیلی خوبی رو هم برای پوست ایجاد میکنه.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید