دنیای اطلاعات/  آرایشگران حرفه ای به شما آموزش می دهند که چگونه از شر سیاهی دور چشم که در اکثر افراد وجود دارد، خلاص شوید. اغلب ما با این مشکل دست به گریبان هستیم، شاید بدان خاطر که این سایه‌های دیردرمان دلایل زیادی دارند. ایجاد رنگدانه به دلیل تابش آفتاب، لکه‌های ارثی، و رگ‌های خونی نزدیک به سطح پوست جزو دلایل وجود این لکه‌های تیره زیر چشم می‌باشند.
وسایل لازم
کانسیلر کرمی: اگر لکه‌های پای چشم شما ته رنگ آبی دارد، از کانسیلر با ته‌رنگ زرد استفاده کنید. اگر قهوه‌ای یا زرد هستند، رنگ هلویی را انتخاب کنید. کانسیلر شما باید کرمی باشد تا روی پوست بلغزد و در خطوط ریز روی پوست ثابت نشود.
پودر نیمه شفاف: پودری با شفافیت اندک نه تنها با کانسیلر شما هماهنگ می‌شود بلکه حالتی درخشان را ایجاد می‌کند.
مداد چشم قهوه‌ای تیره: یک مداد ضدآب لکه اضافه ایجاد نمی‌کند (و باعث سیاهی بیشتر نمی‌شود).
روش انجام
۱- کانسیلر کرمی را فقط به قسمت‌های تیره بزنید. گوشه‌های داخلی را فراموش نکنید، اغلب ما در این قسمت‌ها سایه‌های تیره‌ای داریم.
۲- یک اسفنج مثلثی را در پودر نیمه شفاف فرو برده و آن را به زیر چشم بزنید تا با کانسیلر سِت شود.
۳- یک ساده قهوه‌ای مات را به چروک‌های پلک بزنید تا چشم‌تان بازتر به نظر برسد.
۴- با یک مداد قهوه‌ای تیره بین مژه‌های ردیف بالا را خط بکشید. این کار باعث می‌شود رنگ چشم درخشان‌تر به نظر برسد و حواس بیننده از حلقه‌های تیره پای چشم پرت شود.
۵- لبه‌های داخلی پلک پایین را با همان مداد قهوه‌ای، از گوشه داخلی تا گوشه‌های خارجی خط بکشید.
۶- با مداد آبی تیره کرمی روی خط چشم قهوه‌ای که کشیده‌اید یک لایه جدید ایجاد کنید، و در حین کار تمرکزتان روی یک سوم خارجی خط مژه بالایی باشد. رنگ آبی باعث می‌شود سفیدی چشم‌ها درخشان‌تر به نظر برسد.
۷- از دو لایه ریمل فقط روی مژه‌های بالا استفاده کنید. ضدآب بودن ریمل باعث می‌شود که لکه‌های سیاه بیشتر نشوند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید