مشاوره 24/ سوال: من خودم ۲۱و شوهرم ۳۰سالشه شوهرم برام هیچ چیزی از پول لباس ماشین برام کم نذاشته حتی مسافرت میبره ولی من اینارو دوست ندارم شوهرم خیلی بی احساسه تو رابطه باهام خوبه شده هرشب رابطه داشتیم ولی من فکر می کنم برا۱ساعت دوسم داره خیلی بهم فحش میده خیلی بیش ازحد به مادرش و خونوادش اهمیت میده تازگیا برا کار یک شریک داره من از شریکش خوشم نمیاد چون کارای بدی می کنه شوهرم بیشتر احتراماش برا بقیه است و من خودم دارم خیلی عذاب می کشم توروخدا به حرف گوش نمیکنه برا هیچ چیز نه شریک نه احساسی بودن ببخشید خیلی طولانی شد خیلی بیشتر حرف داشتم ولی نشد کمکم کنید من دارم مریض میشم خودم و اون بی خیال.

نسیم مرتضوی (بازی درمانگر کودک، درمانگر اعتیاد و مشاور پیش از ازدواج)
سلام و عرض ادب
در مورد اینکه کی ازدواج کردی و چقدر میشناختیش قبل ازدواج چیزی نگفتی. حتی اگر مسئولیت انتخابت رو به عهده نمیگیری مسئولیت ادامه زندگی رو بپذیر. قبول کن که همه آدمها آزاد و مختارن برای خودشون تصمیم بگیرن و اگر هم اینقدر عذاب میکشی این عذاب انتخاب خودته. انتخابت در مقابل شرایط بدتر و یا ترس . تا بحال به این فکر کردی علت این چسبندگی یا وابستگی به همسرت چیه؟ تابحال به نقاط ضعف خودت فکر کردی؟ و آیا باید و نباید تعیین کردن کمکی به بهبود روابطتون میکنه؟
تا جایی که از این متن برداشت کردم متوجه شدم احساس همسرت رو زمانی تایید میکنی و میپذیری که به حرفت گوش میکنه و بر خلاف میلت کاری نمیکنه! احساس چیزی متفاوت از اختیار و آزادی عمله و اصلا همدیگه رو نقض نمیکنن.
بیشتر از هر چیز نیاز به یادگیری و اجرای مهارت های زناشویی دارید . سبک حل تعارضات شما رقابت و دعواست. در نتیجه منجر به کوتاه آمدن شما و یک خشم درونی و بی اعتمادی بیشتر میشود. و در نهایت به شکل بیمارگونی این خشم ابراز میشود.
هر یک به صورت جداگانه نیاز به درمان فردی و سپس همراه با هم نیازمند زوج درمانی خواهید بود.
با آرزوی موفقیت

الهام داودی (روانشناس بالینی، دانشگاه علوم پزشکی تهران)
سلام
راستش صحبت هایی که برای من نوشتین اونقدر گنگ و مبهمه که من اصلا نفهمیدم مسئله شما چی هست. چیزی که من به صورت دست و پا شکسته فهمیدم اینه که شوهرتون اونطوری که شما دوست دارین نیست. یعنی محبت می کنه مثلا لباس و ماشین و اینها ولی همچنان نیاز شما انگار یک چیز دیگه اییه که برآورده نمیشه. من فکر می کنم شما نیاز جدی برای مراجعه به روانشناس دارین تا کمک تون کنه درک کنید دقیقا مشکل رابطه تون چیه و در مرحله دوم چقدر الگوهای کودکی تون باعث ناخوشنودی از زندگی حال حاضرتون شده


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید